לקראת שביתה: ההסתדרות תודיע על סכסוך עבודה בגלל העלאת המחירים

המחאה נגד העלאת המחירים מתרחבת. בהסתדרות מתכוונים להחריף את הצעדים בגלל גל ההתייקרות ולהחריף על סכסוך עבודה במשק כבר ביום חמישי

לקראת שביתה? (חדשות 2)

ההסתדרות מתכוונת להכריז בעוד יומיים על סכסוך עבודה במשק על רקע ההתייקרויות האחרונות.

"ביום חמישי בצהריים תתכנס הוועדה לתיאום וביצוע של ההסתדרות כדי לקבל החלטה בעניין, במחאה על עליית המחירים של מוצרי היסוד ועל אי נכונותה של הממשלה לאמץ את ההסכם להעלאת שכר המינימום בהמשך להסכם שנחתם לפני כחודש בין יו"ר ההסתדרות עופר עיני ליו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים", הודיעו בהסתדרות והדגישו כי סכסוך העבודה יחול הן על המגזר הפרטי והן על הציבורי. כמו כן, מחר יתכנס מטה המאבק כדי להחליט על צעדי מחאה נוספים

"ההסתדרות פועלת בשני מישורים- הארגוני והציבורי", הדגיש עיני. "במישור הארגוני אנו נפעל להכרזת סכסוך עבודה אולם קיימים גם צעדי מחאה במישור הציבורי שעליהם יוחלט במטה המאבק המשותף מחר. אני חוזר וקורא לראש הממשלה לכנס אותנו כדי למצוא את הדרך להקל על השכבות החלשות ומעמד הביניים שמוצאים עצמם חנוקים מול גזרות הממשלה".

ישי לרה"מ: הורד את המחירים

מוקדם יותר היום קרא שר הפנים אלי ישי בראיון לחדשות 2 באינטרנט לראש הממשלה בנימין נתניהו להוזיל את מחירי הדלק והמים, זאת באמצעות קיצוץ רוחבי בתקציבי משרדי הממשלה.

"זו אחריות של הממשלה להגן על הציבור", הסביר שר הפנים והוסיף: אנחנו בפתח קריסה חברתית-כלכלית כוללת". לדברי ישי, על נתניהו להתפכח מהעיוורון החברתי מכיוון ש"הקיום האישי בסכנה וראוי לבלום את הצונאמי".

ישי הדגיש כי הוא חש בסיוריו בשטח כי הציבור לא יכול להמשיך ולספוג. "ניסו לפגוע בפירות וירקות, מנסים לפגוע במים, פגעו בלחם, בדלק ובתחבורה הציבורית, בנסיעה ברכבת. לא נשארה שום חלקה טובה שלא זכתה לחבטה הגונה שפגעה ישירות בבטן הרכה של אזרחי ישראל", טען ישי.

יו"ר ש"ס איים כי אם המהלך להורדת המחירים לא יבשיל, בכוונת מפלגתו ליזום שורה של הצעות חוק, גם אם הן יהיו בניגוד לעמדת הקואליציה. "מדובר בפצצה חברתית מתקתקת שאם לא ננטרל אותה כרגע יהיה מאוחר מדי", אמר ישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק