השר ישי בוחן את הארכת שעון הקיץ

שר הפנים נכנע ללחץ הציבורי שהופעל עליו והחליט להקים ועדה שתבחן את הארכת שעון הקיץ. בימים האחרונים ביקש ישי מחברי אקדמיה שונים לקחת חלק בוועדה המקצועית שצפויה לגבש את ההחלטה כך שכבר בשעון הקיץ הבא נוכל להרגיש בשינוי. בראש הוועדה צפוי לעמוד מנכ"ל משרד הפנים הנוכחי אמנון בן עמיחי

פרסום ראשון: בעקבות הלחץ הציבורי החליט אלי ישי לחזור בו ולהקים ועדה מקצועית שתבחן את הארכת שעון הקיץ.

רוצים לקבל עדכון כשתתקבל החלטה על הארכת שעון הקיץ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מדובר באחת הסוגיות שבהן ספג ישי ביקורת ציבורית נוקבת במיוחד בחודשים האחרונים. לפיכך, החליט שר הפנים להתמודד עם הסוגיה והודיע כי מעתה לא מדובר בעניין של יחסי דת ומדינה, אלא בעניין מקצועי. בימים האחרונים ביקש ישי מחברי אקדמיה שונים ומאנשים שכיהנו בעבר בתפקידי מנכ"ל משרד הפנים לקחת חלק בוועדה המקצועית.

הוועדה המקצועית צפויה לקבל הצעות מהציבור מכל המגזרים השונים ולשמוע את עמדותיהם. בין השיקולים שצפויים לעמוד בפני הוועדה גם אלו שצמים ביום הכיפורים ותעשיינים שיעלו את השיקולים הכלכליים.

בראש הוועדה צפוי לעמוד מנכ"ל משרד הפנים הנוכחי אמנון בן עמיחי ועל פי הנחיות ישי, אמורה הוועדה לסיים את עבודתה באופן כזה שניתן יהיה להנחיל את המדיניות החדשה כבר בשעון הקיץ הקרוב.

הצעת החוק הקודמת בנושא הוקפאה

שלום לא הצליח בפעם שעברה (חדשות 2)
בחודש נובמבר האחרון הגישו המשנה לראש הממשלה השר ח"כ סילבן שלום וח"כ ניצן הורוביץ ממרצ הצעת חוק לפיה תוארך תקופת שעון הקיץ עד לתחילת חודש נובמבר, במקום עד סוף השבוע האחרון שלפני יום הכיפורים, כנהוג היום. עם זאת, לבסוף הוחלט להקפיא את ההצעה.

"מטרתה של הצעת החוק היא להגיע לחפיפה גדולה ככל האפשר בין שעות הפעילות לבין שעות האור במהלך היממה", הסבירו אז השניים, "במדינות אירופה וברוב מדינות האזור שעון החורף מסתיים בסופו של הקיץ - ורק בישראל שטופת השמש שעון הקיץ מסתיים בסוף חודש ספטמבר".

בוודאי מברך על ההחלטה. הורוביץ (ערוץ הכנסת)
בהמשך טענו מגישי ההצעה כי שעון הקיץ חוסך בחשמל ובאנרגיה, מצמצמת את מספר תאונות הדרכים ואף מורידה את שיעור הפשיעה.

בתגובה לפרסום החלטתו של ישי במהדורה המרכזית אמר היום ח"כ הורוביץ כי הוא מקווה שההחלטה אינה דרך להתחמק מהכרעה. "שר הפנים והממשלה חייבים להתייחס להצעת החוק המשקפת את רצון הרוב הגורף בציבור. לאחר שתובהר כוונת שר הפנים, אשקול כיצד להתקדם בתהליך החקיקה", אמר הורוביץ.