השריפה באיקאה: כל השאלות והתשובות החשובות

מה תעשו אם קניתם כורסה מהסניף בנתניה שנשרף כליל וכיצד תחליפו מוצרים שנרכשו ואין יותר לאן להחזירם? בידיעות אחרונות ובמעריב ריכזו הבוקר את כל התשובות לשאלות החשובות של לקוחות איקאה המודאגים. בשורה התחתונה: באיקאה מבטיחים כי למרות התוצאות הקשות של השריפה, לא צפויים הלקוחות להיפגע

אחרי שנשרפה אתמול כליל חנות איקאה באזור התעשייה בנתניה, יקוו קונים רבים השבוע, שכבר הזמינו ושילמו על מוצרים מהחברה, כי אספקתם לא תתעכב יתר על המידה. על מנת לעשות סדר בבלגאן, פרסמו הבוקר העיתונים ידיעות אחרונות ומעריב כמה פרטים חשובים לכל מי שחושש לגורל הרהיטים שהזמין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה באיקאה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מה לעשות אם קניתי כורסה באיקאה נתניה וטרם קיבלתי אותה?
על כל מי שרכש מוצרים לשמור על הקבלות. ייתכן שמאגר הנתונים בחנות נפגע ויהיה צורך להוכיח כל עסקה. מהנהלת איקאה נמסר כי החברה אחראית לכל ההזמנות ששולמו, ולקוחות יקבלו את המשלוחים עוד השבוע מסניף ראשון לציון.

האם ניתן להחליף בראשון לציון מוצרים שנרכשו בסניף נתניה?
בהחלט כן. מדובר בשתי חנויות שפועלות בתיאום מלא ומדיניות החזרת המוצרים, כולל האפשרות לקבל כסף חזרה, נמשכת כסדרה, גם לגבי מוצרים שנרכשו בנתניה.

האם המלאי בחנות ראשון לציון מספיק כדי לענות על צרכי הלקוחות בשתי החנויות?
יש מספיק מלאי מוצרים בארץ, ואיקאה פועלת לתגבר את המלאי מחו"ל בימים הקרובים.

איקאה חייבת לספק לי את המוצר?
תיאורטית יכול להיות שלא. עו"ד רם אפרתי מסביר לידיעות אחרונות כי על פי החוק, אם גרם כוח עליון לשריפה (ולא הצתה או רשלנות), איקאה לא חייבת לספק את המוצרים, אולם הרשת התחייבה כן לעשות זאת.

האם יש מוקד שירות לקוחות לשאלות בנושא?
מוקד שירות הלקוחות יפעל בחנות ראשון לציון ויענה על כל שאלות הלקוחות, וגם אתר האינטרנט של החברה ימשיך לספק מידע.

מתי ייפתח מחדש הסניף בנתניה?
ברשת הבטיחו אתמול כי הסניף ייפתח בתוך חצי שנה עד שנה וחצי.

מה יקרה בינתיים לעובדים?
לפי החוק יכולה החברה לפטר אותם, אך הנהלת הרשת הבטיחה כי תדאג להם.

מי יפצה את איקאה?
המבנה שנשרף היה מבוטח על ידי חברת הפניקס. הנזק לתכולה בוטח על ידי חברת כלל. רוב הפיצוי ישולם על ידי מבטחי משנה זרים, שאיתם התקשרו הפניקס וכלל כדי למזער את הסיכון.

כך נראה הסניף מבפנים

כ-20 צוותי כיבוי אש עמלו במשך אתמול במשך שעות ארוכות עד שהצליחו להשלים את פעולות כיבוי השריפה שכילתה כליל את סניף "איקאה" באזור התעשייה בנתניה. עובדי הסניף מנסים לעכל את הדליקה הענקית שפרצה ובהנהלה מנסים לאמוד את הנזקים.

התמונות שהגיעו מתוך החנות קשות והראו נזק טוטאלי - החנות מבפנים שרופה כולה ומלבד מניעת התפשטות השריפה לא נראה כי לכוחות הכיבוי היה הרבה מה להציל ממנה.

באיקאה התייחסו לבטיחות המבנה ואמרו כי הוא עבר ביקורת בטיחות רק לאחרונה. השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' אמר כי מדובר בשריפה רצינית מאוד. "נבדוק את כל הנושא של מה קרה, איך קרה וכיצד זה התחיל", אמר והוסיף כי הבדיקה תיערך על ידי צוות משולב של כיבוי אש והמשטרה.

אהרונוביץ' אמר כי השריפה התחילה מלמעלה בגג כלפי מטה וכי כרגע מוקדם מדי לענות על שאלות נוספות.

חנות חדשה - בתוך 6-12 חודשים

"נסיבות השריפה טרם התבררו", נמסר אתמול מהחברה. "נגרם נזק גדול לחנות והיא לא תפעל עד להודעה חדשה. ההערכה היא כי חנות חדשה תוקם בתוך חצי שנה עד שנה".

יו"ר איקאה רון הדסי, ומנכ"ל איקאה, שלומי גבאי, היו במקום משעות הבוקר המוקדמות. השניים תידרכו את מנהלי החברה והודיעו כי חנות איקאה בראשון לציון תמשיך לפעול כרגיל בצוות חצי מתוגבר ותספק את המשלוחים שכבר הוזמנו ושולמו על ידי לקוחות בסניף נתניה.

"הנהלת איקאה נמצאת בקשר מתמיד עם עובדיה ועידכנה אותם כי היא דואגת לרווחתם", נמסר בהודעת החברה. "אנו נערכים לתגבר את מערך שירות הלקוחות שלנו ונפרסם בהקדם מספר טלפון עדכני. אנו מתנצלים מראש בפני לקוחותינו על אי הנוחות הנגרמת להם". 

עוד בנושא:

נתניה: דליקת ענק ב"איקאה" - החנות נשרפה כליל

איקאה: חנות חדשה - עד שנה