צפו: כך נראה סניף איקאה שנשרף כליל מבפנים

צוות משולב של כיבוי אש ומשטרה יבדוק מה גרם לשריפה שכילתה לחלוטין את החנות בנתניה. באיקאה אומרים כי רק לאחרונה עברה החנות ביקורת בטיחות. צפו בתיעוד השריפה מבפנים

כ-20 צוותי כיבוי אש עמלו במשך שעות ארוכות עד שהצליחו להשלים את פעולות כיבוי השריפה שכילתה כליל את סניף "איקאה" באזור התעשייה בנתניה. עובדי הסניף מנסים לעכל את הדליקה הענקית שפרצה ובהנהלה מנסים לאמוד את הנזקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה באיקאה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התמונות שמגיעות מתוך החנות קשות ומראות נזק טוטאלי - החנות מבפנים שרופה כולה ומלבד מניעת התפשטות השריפה לא נראה כי לכוחות הכיבוי היה הרבה מה להציל ממנה.

באיקאה התייחסו לבטיחות המבנה ואמרו כי הוא עבר ביקורת בטיחות רק לאחרונה. השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' אמר כי מדובר בשריפה רצינית מאוד. "נבדוק את כל הנושא של מה קרה, איך קרה וכיצד זה התחיל", אמר והוסיף כי הבדיקה תיערך על ידי צוות משולב של כיבוי אש והמשטרה.

אהרונוביץ' אמר כי השריפה התחילה מלמעלה בגג כלפי מטה וכי כרגע מוקדם מדי לענות על שאלות נוספות.

חנות חדשה - בתוך 6-12 חודשים

"נסיבות השריפה טרם התבררו", נמסר מהחברה. "נגרם נזק גדול לחנות והיא לא תפעל עד להודעה חדשה. ההערכה היא כי חנות חדשה תוקם בתוך חצי שנה עד שנה".

יו"ר איקאה רון הדסי, ומנכ"ל איקאה, שלומי גבאי, נמצאים במקום משעות הבוקר המוקדמות. השניים תידרכו את מנהלי החברה והודיעו כי חנות איקאה בראשון לציון תמשיך לפעול כרגיל בצוות חצי מתוגבר ותספק את המשלוחים שכבר הוזמנו ושולמו על ידי לקוחות בסניף נתניה. החנות בראשון לציון תיפתח אחרי 45 דקות לאחר צאת השבת.

"הנהלת איקאה נמצאת בקשר מתמיד עם עובדיה ועידכנה אותם כי היא דואגת לרווחתם", נמסר בהודעת החברה. "אנו נערכים לתגבר את מערך שירות הלקוחות שלנו ונפרסם בהקדם מספר טלפון עדכני. אנו מתנצלים מראש בפני לקוחותינו על אי הנוחות הנגרמת להם". 

עוד בנושא:

נתניה: דליקת ענק ב"איקאה" - החנות נשרפה כליל

איקאה: חנות חדשה - עד שנה