ראש השב"כ: עסקת שליט טורפדה בגלל הלחץ הציבורי

בפאנל מיוחד לזכר העיתונאי דב יודקובסקי ז"ל, רמז ראש השב"כ כי הלחץ הציבורי הוביל לטרפוד עסקת שליט: "בחמאס הבינו שאפשר לקבל מה שיבקשו", אמר דיסקין. צפו בדבריו של ראש השב"כ

ראש השב"כ יובל דיסקין התייחס הערב למגעים לשחרור גלעד שליט ולפרשת ענת קם בפאנל מיוחד לזכרו של העיתונאי דב יודקובסקי ז"ל בבית העיתונאים "בית סוקולוב" בתל אביב. את הדיון, בהשתתפות שניים מבכירי העיתונאים בישראל, אילנה דיין ונחום ברנע, העברנו בשידור חי בלעדי בחדשות 2 באינטרנט.

לפני דיסקין נשא דברים מנכ"ל אגודת העיתונאים, יוסי בר מוחא, לזכרו של דב יודקובסקי ז"ל.

דיסקין רמז כי הלחץ הציבורי והאווירה בישראל הביאו לטרפוד שחרור החייל השבוי. לדבריו, החמאס לא חתם על העסקה כיוון שאנשיו הבינו שאפשר להעלות את המחיר ולקבל "כמה שהם רוצים".

במהלך הפנאל התייחס ראש השב"כ לפרשת הריגול של ענת קם ואמר כי מדובר בפרשה סבוכה. "לקח לנו זמן לאתר את המדליף", הודה דיסקין והוסיף כי הופתע מכמות המסמכים שנמצאו אצל העיתונאי אורי בלאו.

כאשר נשאל האם הוא יודע בוודאות שקיבל את כל מסמכי בלאו, השיב דיסקין: "בוודאות הכי גבוהה שאפשר". עוד הודה ראש השב"כ כי בלאו זכה ליחס סלחני יותר על רקע עבודתו. "אם היה כאן אזרח שמחזיר במסמכים הוא היה מקבל טיפול קשה יותר", הדגיש דיסקין, "התחשבנו בהיותו עיתונאי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק