60 אלף ניצולי שואה נזקקים בישראל

מנתוני הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל עולה כי 60 אלף ניצולי שואה זקוקים לסיוע - עלייה של 160% משנת 2005. על פי מחקר במכון ברוקדייל, בשנה הקרובה ילכו לעולמם כ-13 אלף ניצולי מחנות הנאצים

עלייה של 160% בניצולים הנזקקים (חדשות 2)

ברחבי העולם מציינים היום את יום השואה הבינלאומי. מנתוני הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל, עולה כי בחמש שנים האחרונות חלה עלייה של 160 אחוזים במספר הניצולים הזקוקים לסיוע, כך דווח הבוקר בעיתון "ישראל היום".

משנת 2005 הלכו לעולמם ב-56 אלף ניצולי שואה. ב-2010 נותרו בישראל כ-208 אלף ניצולים, 60 אלף מהם נזקקו לסיוע, זאת לעומת שנת 2005 אז נזקקו 23 אלף ניצולים לסיוע. על פי מחקר שבוצע במכון ברוקדייל, בשנה הקרובה יילכו לעולמם כ-13 אלף ניצולי מחנות הנאצים.

כל תכני "יד ושם" עולים לאינטרנט - בעזרת גוגל

ענקית האינטרנט גוגל ומוזיאון "יד ושם" סיכמו לאחרונה על שיתוף פעולה ראשון לסוגו, שנחנך אתמול במסיבת עיתונאים מיוחדת.

גוגל החליטה לרתום את עצמה להנצחת ששת מיליוני הנרצחים בשואה, ותנצל את המשאבים הטכנולוגים הבלתי נדלים שלה על מנת להעלות לרשת את חומרי הארכיון הייחודיים והתמונות שנאספו במשך השנים על ידי אנשי יד ושם.

ה"מכה" הראשונה של התמונות מהתקופה, 130 אלף במספר, כבר הועלו לרשת. למרות שרוב המידע שישנו בידי "יד ושם" כבר הועלה לאתר המוזיאון בעבר, מעכשיו יהיה ניתן לבצע שם חיפוש לפי מילים, ממש כמו ב"גוגל".

רכיב דמוי רשת-חברתית גם מאפשר לגולשים ליצור מעין "דף עד" חדש, ולהוסיף את הסיפורים שלהם, להעיר הערות ולפרסם מסמכים שקשורים לבני משפחתם עליהם כבר יש מידע באתר.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק