חשד: שופטת אילצה עו"ד לשמש כנהג

סכסוך בהנהלת בתי משפט גורם למבוכה גדולה במערכת המשפט: עורך דין, עוזרה של שופטת שלום, טוען שאילצה אותו להיות "נהג הבוס" שלה לאחר שנפגעה בידה והתקשתה לנהוג בעצמה. מקורבי השופטת טוענים: פנתה אליו בבקשה כדי שתוכל להמשיך להופיע מדי יום לעבודה. מי צודק? נשיא בתי המשפט בצפון יכריע

הנהג של גברת שרקאווי: סכסוך בין שופטת שלום לעוזר האישי שלה גרם מבוכה רבה בהנהלת בתי המשפט. הסיפור החל לפני מספר שבועות, לאחר שהשופטת עינאם שרקאווי נפגעה בידה והתקשתה לנהוג בעצמה.

היא פנתה להנהלת בית המשפט בבקשה לקבל נהג צמוד, אך בקשתה נדחתה, ואז היא החליטה לפנות לעוזר המשפטי שלה בבקשה שייקח אותה בכל בוקר לבית המשפט ויחזיר אותה לביתה בנצרת. המשמעות: עבודה של שעתיים וחצי נוספות בכל יום כנהג אישי.

היועץ המשפטי של השופטת, עורך הדין יוסי לוי אמור לעסוק בהכנת חוות דעת, איתור פסקי דין ועבודה נוספת בתחום המשפט, לכן הגיש את סירובו לשופטת בכתב. "עם כל הכבוד, אין זה מתפקיד העוזר המשפטי לשמש נהג אישי לשופטת, לכן לא אגיע לכתובת ביתך ביום ראשון", לשון המכתב.

אבל לשופטת הייתה תגובה משלה. "הלשון שלך לא מקובלת עליי, ואף לא הכתבותיך לעניין מקום העבודה. העבודה היא בצפת. אם לא מתאים לך, תגיש פנייה לאמרכלית ביום ראשון", כתבה לו.

בשלב זה הוא עדיין עובד באותו תפקיד, אך החליט לא להשלים עם גזירת השופטת והגיש מכתב תלונה חריף לשופט ג'ורג' אזולאי, נשיא בתי משפט השלום בצפון. מקורביה של השופטת טוענים כי לא מדובר בציווי, אלא בבקשה אישית שלה מהעוזר האישי כדי שלא תצטרך לצאת לחופשה וליצור סחבת נוספת בעבודת השופטים.

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה כי "העוזר המשפטי עובד עם השופטת מספר ימים בלבד וטענותיו חסרות שחר. הן נובעות ככל הנראה מחוסר רצון לעבוד בבית המשפט שבו תנאי העבודה הפיזיים קשים". כעת נשיא בתי המשפט בצפון יצטרך לשפוט בין היועץ המשפטי לשופטת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק