חשש: שיבושים בטיסות "אל-על" הבינלאומיות

החברה הודיעה היום כי טייסיה מסרבים להיבחן בשפה האנגלית, בהתאם לנהלי רשויות התעופה הבינלאומיות. באם הם לא יעשו כן, הודיעה החברה, "עלולה להיפגע אפשרות קיום טיסות בינלאומיות"

חשש: שיבושים בטיסות אל-על. אילוסטרציה (רויטרס)

חשש משיבושים בימים הקרובים בטיסות בינלאומיות של חברת "אל-על": חברת התעופה הלאומית של ישראל הודיעה הבוקר כי בעקבות הודעת איגוד הטייסים הישראלי, בו חברים גם טייסי "אל-על", כי אין בכוונתם לגשת לבחינה באנגלית כנדרש מטייסים בטיסות בינלאומיות - ייתכנו שיבושים בטיסות בינלאומיות של החברה.

הבחינה באנגלית שנדרשים הטייסים לעבור, נעשית על פי דרישת רשות התעופה האזרחית ובהתאם להנחיות ארגון התעופה האזרחית הבינלאומי.. לפי דרישות אלו על טייסים ישראלים בטיסות בינלאומיות לעבור מבחן הערכה באנגלית, כתנאי לתקפות רישיון הטיס והמשך פעילותם כטייסים בינלאומיים.

המנכ"ל ביקש, הטייסים סירבו

אל על הודיעה כי מנכ"ל החברה פנה לטייסי החברה בקריאה להיבחן מיידית על מנת לעמוד בדרישות הדין ובמועדים הנזכרים לעיל, אולם נכון למועד הדיווח לא השתנתה עמדת האיגוד.

"אל על" התריעה גם שבמידה שהטייסים לא יעברו את המבחן באנגלית או לא יידחה המועד שבו הם אמורים לגשת לבחינה, עלולה להיפגע אפשרות קיום טיסות בינלאומיות של החברה, בשל היעדר טייסים בעלי רישיונות מתאימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק