יממה אחרי שחזרה לפעילות: רכבת פונתה בגלל עשן

נהג קטר שהבחין הבוקר כי בלם החנייה נתפס, נאלץ לבלום את הרכבת סמוך לבאר יעקב. כתוצאה מהתקלה נפלט עשן מכיוון הבלם והנוסעים פונו לרכבת חלופית. ברכבת מדגישים כי התקלה לא גרמה לעיכובים נוספים. נוסע שהיה על הרכבת סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "לא הייתה אש במקום, אבל זה נראה מאוד קרוב להתלקחות"

מי שמיהר לברך על חזרתה של רכבת ישראל לפעולתה הסדירה, אולי מיהר מעט. רכבת נוסעים פונתה הבוקר סמוך לבאר יעקב, לאחר שעשן כבד החל לעלות מאחד הקרונות. הנהג הבחין שבלם החנייה תפוס והרכבת נאלצה לעצור.

למרות הפינוי, ברכבת מדגישים שהדבר לא גרם לעיכובים בלוח הזמנים או לשיבושים אחרים. נוסעי הרכבת הופנו לרכבת חלופית ועוגמת הנפש, כנראה, נגרמה הבוקר רק להם.

נתנאל, גולש חדשות 2 באינטרנט שהיה על הרכבת, סיפר הבוקר כי לקראת תחנת רחובות החל לעלות ריח חריף מאחד הקרונות, שהתחזק עם הגעת הרכבת לתחנה. "נהג הקטר ביקש מהנוסעים לרדת, וכשירדתי ראיתי עשן שעולה מאחד הקרונות. לא הייתה אש במקום, אבל זה נראה מאוד קרוב להתלקחות". הוא הוסיף שלא הייתה בהלה בקרב הנוסעים, שירדו מהרכבת בצורה מסודרת.

מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי: "רכבת שנסעה מרחובות לכיוון תל אביב נאלצה לעצור לאחר שנהג הקטר הבחין שבלם החנייה תפוס. הרכבת עצרה סמוך לבאר יעקב ומאות נוסעים פונו מהקרונות והופנו לרכבת חלופית". כתוצאה מהתקלה נפלט עשן מכיוון הבלם, אולם ברכבת ישראל מדגישים שלא נשקפה סכנה לאיש מהנוסעים וכי אין שיבושים בתנועת הרכבות.

הרכבת רק חזרה לפעילות מלאה

רק במוצאי שבת, לאחר שיבושים כבדים בשבועות האחרונים, תנועת הרכבות שבה לסדרה. ועדת הבדיקה של אירוע השריפה ברכבת לפני שלושה שבועות, שגרמה לפציעתם של למעלה מ-120 בני אדם, הגיעה למסקנה שהגורם לדליקה הוא לא כשל מערכתי אלא תקלה ספציפית בקרון.

קו תל אביב-באר שבע, שהיה מושבת בשבועיים האחרונים בשל שיפוצים יחזור אף הוא לפעילות, החל מהיום. בהנהלת הרכבת מקווים כי השיבושים הכבדים, שגרמו גם לעיכובים ולאיחורים של רבים ליעדם - יצטמצמו כעת משמעותית, אך עם זאת עדיין צופים עיכובים עד לחזרתם המלאה של כל הקרונות לפעילות סדירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום