עיטור העוז יוענק לכבאים שנספו באסון הכרמל

משפחותיהם של אורי סמנדייב, דני חייט ואלעד ריבן ז"ל, שנספו באסון הכרמל, יגיעו הערב לקבל את עיטור העוז - שהוא העיטור הגבוה ביותר שמוענק לאנשי כוחות הביטחון. עד כה הכבוד לשאת את העיטור היה שמור בעיקר לחיילי צה"ל, אך בשל גבורתם הוחלט להעניק להם את העיטור לאחר מותם

היסטוריה בשירותי הכבאות: הערב, במהלך טקס ההצעדה ללוחמי האש של ישראל יוענק "עיטור העוז" לראשונה לכבאים. עד כה, זכו לכבוד חיילי צה"ל ואנשי כוחות הביטחון בלבד, והערב שלושת הכבאים שיזכו לכבוד הם אלעד ריבן, דני חייט ואורי סמנדייב ז"ל, שנלחמו בגבורה באש עד שנספו באסון הכרמל.

הטקס שייערך בנוכחות 1,500 אורחים, יתקיים במעמד שר הפנים אלי ישי, יו"ר ההסתדרות עופר עיני ובכירים נוספים בשירותי הכבאות וההצלה. העיתון מעריב מדווח כי המשפחות לא מתכוונות לעורר סביב בואו לאירוע של אלי ישי, ויגיעו כמתוכנן וללא מחאות לקבל את העיטור בשם יקיריהן.

"העובדה שהוחלט להעניק בפעם הראשונה את עיטור העוז לכבאים הוא הסימן הטוב ביותר לאופן שבו התייחסו אלינו לפני הדליקה בכרמל", אמר יואב גדסי, יו"ר ארגון הכבאים. "לצערנו, היינו צריכים לחכות לאסון גדול כדי לקבל את היחס שמגיע לנו - הגבורה של אלעד דני ואורי לא פחותה ממעוטרי העוז בצה"ל", סיכם גדסי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אסון הכרמל: סיקור מיוחד

חופית חייט: "דני ישמור על אלה"

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

44 הרוגים באסון הכרמל

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון