כתובות נאצה בירושלים: "הרב עובדיה רפורמי"

מחאה במגזר החרדי על רקע המחלוקת בנושא הגיורים הצבאיים: כתובות גרפיטי בהן נכתב "הרב עובדיה יוסף רפורמי" רוססו בשכונות מאה שערים, גאולה והבוכרים בירושלים. הופעת הכתובות מגיעה כשבוע לאחר החלטתו של המנהיג הרוחני של ש"ס להכיר בגיורים שנערכו בצה"ל

כתובות הנאצה נגד הרב עובדיה בי-ם (סוכנות הידיעות "חדשות 24")

לצד הפשקווילים ושלטי החוצות השגרתיים, תושבי השכונות החרדיות גאולה ומאה שערים בירושלים הבחינו הבוקר בכתובות גרפיטי שרוססו הלילה כנגד מנהיג תנועת ש"ס הרב עובדיה יוסף.

על רקע פסיקתו בעניין הגיור הצה"לי והחלטתו להכיר בו למרות התנגדות מצד הזרם הליטאי במגזר, רוססו מספר כתובות גרפיטי בהם נכתב "הרב עובדיה רפורמי" - ביטוי הנחשב לקללה חמורה בקרב הציבור החרדי.

לפני כשבוע, אישר הרב שלמה עמאר, את ההכרה בגיוריהם הצה"ליים של למעלה מ-4,000 מתגיירים, בעקבות הכרעתו ההלכתית של הרב עובדיה יוסף, שהתקבלה במהלך פגישתם יומיים קודם לכן. בפגישה קבע הרב עובדיה כי "גיורי צה"ל תקפים על פי תורתנו הקדושה".

המהלך עורר תרעומת וזכה לביקורת חריפה מצד אנשיו של מנהיג הליטאים, הרב אלישיב, שקבעו כי השניים נכנעים לדרישות של מפלגת "ישראל ביתנו", וטענו שהפסיקה אינה ברוח התורה. הנושא השנוי במחלוקת נמצא כעת גם בדיונים בכנסת.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק