אלמנתו של ניר: "בתי נולדה באותה השעה שניר נהרג"

6 חודשים בדיוק אחרי שאיבדה את בעלה סגן ניר לקריף ז"ל באסון המסוק ברומניה, ילדה אלמנתו מגי את בתם הבכורה - ירין. "מבין השמות שרשמנו לבנות, ניר אמר שאת השם ירין הוא הכי אוהב", סיפרה מגי הבוקר. "כשהופכים את האותיות של ירין - מתקבל נירי"

"סוף סוף אהיה מאושרת", אמרה מגי לקריף עם לידת בתה הבכורה, חצי שנה בדיוק אחרי שאיבדה את בעלה סגן ניר לקריף ז"ל באסון המסוק ברומניה. "אמרתי לאמא שלי ולאחותי שהיו איתי בחדר הלידה שהתינוקת ממתינה לשעה ארבע, השעה שבה נהרג ניר, וזה בדיוק מה שקרה: ירין נולדה ביום חמישי בשעה 16:05", סיפרה בהתרגשות הבוקר בראיון לגלי צה"ל.

את השם ירין הספיקו לבחור עוד לפני שידעו שמדובר בבת. "מבין השמות שרשמנו לבנות, ניר אמר שאת השם ירין הוא הכי אוהב. כשהופכים את האותיות של ירין מתקבל נירי - ככה קראתי לו כל החיים", אמרה. 18 שעות עברו עליה לבדה בחדר הלידה עד שילדה את הבת, אך לדבריה, ניר הייתה איתה גם שם. "לאורך כל הלידה הרגשתי את הנוכחות שלו איתי".

מגי סיפרה על הקשיים שצפויים לה בגידול הילדה. "זו הרגשה מאוד מוזרה, זה אושר מדהים של חיים חדשים והתחלה חדשה, אבל החיסרון פתאום נהיה בשנייה אחת עצוב פי כמה וכמה", סיפרה. "יש בי המון פחדים ושאלות על איך זה יהיה לגדל אותה לבד בלי אבא, אבל יש לנו משפחה מדהימה שעוזרת מאוד, ויש את הנוכחות שלו כל הזמן איתנו".

הראתה לתינוקת את תמונתו של ניר ואמרה: "זה אבא"

"בשנייה שהיא יצאה מהבטן שמתי לה תמונה של ניר ואמרתי לה 'זה אבא', והיא בכתה עם דמעות", סיפרה על רגע הלידה. "היא דומה לו מאוד. היינו ביחד כמעט 11 שנים והוא תמיד יהיה חלק ממני".

על התקופה האחרונה היא מעידה שהייתה מתישה במיוחד. "ההיריון היה ארוך, מייגע וקשה נפשית. התמודדתי עם כל דבר בפעם הראשונה בלעדיו, וזה כאב שלמדתי להכיר", אמרה בריאיון. "למזלי יש לי משפחה מדהימה ומכאן אני חוזרת לבית ההורים, שיעזרו לי מאוד בהמשך. בריאיון לערוץ החדשות סיפרה שהיא עדיין בקשר עם החברים של ניר מהטייסת. "זו חברות של שנים, כולם מאוד דואגים וחיכו לבואה של הקטנה, וכולנו גם מתגעגעים אליו ביחד".

סרן ניר לקריף נהרג באסון מסוק היסעור ברומניה, במהלך תרגיל משותף של חיל האוויר הישראלי עם הצבא הרומני. יחד עם ניר נהרגו באסון ארבעה טייסים, איש צוות אוויר נוסף ומשקיף של חיל האוויר הרומני.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק