"לא הייתה תקלה מערכתית ברכבת"

ממצאי דוח הביניים לבדיקת התקלה שגרמה לשריפה בה נפצעו יותר ממאה בני אדם מגלים כי התקלה נבעה מקרון ספציפי ולא מתקלה בדגם כולו. 30 קרונועים חוזרים לנסוע, מה שיפחית את כמות השיבושים. בשעות השיא, כנראה, עדיין יהיה עומס גדול מהרגיל

הקרונות שהושבתו חוזרים לפעילות: רכבת ישראל הודיעה היום כי החל ממוצאי שבת הקרובים, חוזרת הרכבת לפעילות מלאה בכל קווי הרכבת בארץ. זאת לאחר שבועות ארוכים של שיבושים שנבעו מהשריפה בקרון סמוך לשפיים בסוף חודש דצמבר.

עומסים עדיין צפויים בשעות השיא, עד שיוחזרו כל הקרונועים לפעילות. במוצאי השבת הקרובה יחזרו לפעול גם הקווים שנסגרו בעקבות עבודות תשתית במסילה, באזור הדרום.

מהרכבת נמסר כי "ההחלטה התקבלה לאחר הצגת ממצאי הביניים שהציגו המומחים החיצוניים להנהלת רכבת ישראל. על פי הממצאים, עולה כי הדליקה פרצה בשל תקלה מבנית הקשורה בקרונוע ספציפי".

ממצאי הבדיקה "מצביעים על כשל מבני באחת מקורות הקרונוע, אשר עברה תיקון שבוצע אצל היצרן בדנמרק בשנת 2001. לאור ממצא זה, פנתה ועדת הבדיקה אל היצרן על מנת לקבל פרטים נוספים באשר לאופי התיקון".

בשלב הראשון יוחזרו לשימוש 30 קרונועים

ברכבת הדגישו כי בשלושת השבועות שעברו מאז השריפה, בה נפגעו 116 בני אדם, עברו הקרונועים בדיקות מקיפות, "על פי הנחיות המומחים החיצוניים ובהתאם להתקדמות וממצאי החקירה". בשלב הראשון, נמסר, יוחזרו לשימוש 30 קרונועים, אשר בהם הושלמו הבדיקות.

המשמעות המיידית היא שעד שיוחזרו 15 הקרונועים הנותרים לפעילות, עדיין יירשמו עומסים כבדים ברכבות בשעות השיא.

"בתקופה הקרובה תשלים רכבת ישראל את בדיקת שאר הקרונועים, במקביל להמשך הבדיקה, על מנת להגיש את הדוח המלא לכל הגורמים הרלוונטיים בשבועות הקרובים", נמסר.

אש, עשן ופאניקה ברכבת

ב-28 בדצמבר פרצה דליקה במנוע של רכבת שנסעה בקטע המסילה שבין שפיים לגעש, גרמה לדליקה בשני קרונות נוסעים. במגן דוד אדום הכריזו מיד על אירוע רב נפגעים, ובהמשך התברר, כאמור, שישנם 116 נפגעים כתוצאה משאיפת עשן ומחרדה, חמישה מהם באורח בינוני. שר התחבורה ישראל כץ מינה צוות מיוחד לבדיקת נסיבות הדליקה.

השריפה פרצה בשני קרונות של רכבת שנסעה מכיוון חיפה לתל אביב. צוותי טיפול נמרץ הגיעו למקום ופינו את הנפגעים בסיוע כוחות הכבאות. כמו כן דווח שחלק גדול מהנוסעים שהיו בקרונות הצליחו להימלט מהרכבת לפני הגעת כוחות ההצלה.

"צוות הרכבת פעל כשורה והראיה היא שלא היו נפגעים במקום", אמר מנכ"ל רכבת ישראל יצחק (חקי) הראל שהגיע למקום האירוע. "יש כמובן נוהל לפתיחת חירום של דלתות הרכבת והמנגנון פעל. בחלק מהקרונות לקח זמן כיוון שאנשים התקשו לתפקד בלחץ, אבל בסך הכל אף אחד מהנוסעים לא נפגע מהאש".

"תשע דקות היינו כלואים מבלי יכולת לפתוח את הדלתות. רצנו החוצה, זה היה ממש כמו פיגוע", תיארה אחת הנוסעות. "הרכבת בערה ושמענו בומים ואנשים רמסו אחד את השני ונפלו על המסילות. זה היה מזוויע. לקח זמן עד שהגיעו כוחות ההצלה ואף אחד מעובדי הרכבת לא פנה אלינו, לא הבנו מה קורה. התחלנו לרוץ ושמענו יריות וחשבנו שזה פיגוע, אחר כך הבנו שירו לכיוון החלונות כדי שאנשים יוכלו לצאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

עוד בנושא:

רס"מ סלמאן עמאר שוחרר מבית החולים לביתו

הלוחם שחילץ: לא חושב שאני גיבור

קרונות נוסעים עלו באש ליד שפיים