ירוק בשחור-לבן: כך נראה הכרמל ב-1912

הפרויקט הדיגיטלי של גוגל לתיעוד הכרמל יצא לדרך. עכשיו תוכלו גם אתם לתרום לשחזור הדיגיטלי של ההר הירוק וליצור אלבום זיכרונות של אחד המקומות הכי יפים בישראל. מה צריך לעשות? פשוט לשלוח תמונה

כחודש וחצי לאחר שריפת הענק, השיקו בגוגל את הפרויקט הדיגיטלי לתיעוד הכרמל: ההר הירוק. המיזם מזמין את ציבור הגולשים להעלות ולשתף את זיכרונותיהם מימי פריחתו של הכרמל באמצעות תצלומים מהאלבום המשפחתי ולתעד את החוויה.

"המטרה היא לאפשר פלטפורמה פתוחה שתהווה אלבום זיכרונות קולקטיבי , על גביה יוכלו הגולשים לדפדף בתמונות, להגיב להן ולשתף אותן עם גולשים אחרים", אומרים בגוגל על הפרויקט, שנעשה בשיתוף עם חדשות 2, קק"ל, החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים, גנזך המדינה ובית הספר לתקשורת סמי עופר (IDC) ,הנהגת צופי ישראל והמשרד להגנת הסביבה.

הצילומים שיועלו על ידי הגולשים, יופיעו כשכבה של תמונות אשר תכסה את אזור הכרמל תוך שימוש בטכנולוגיית Google Earth. עד כה התקבלו מאות תמונות מתקופות שונות ומחלקים נרחבים של הכרמל. באחת מהן, שנשלחה על ידי המרכז למדיה דיגטלית של ספריית אוניברסיטת חיפה, נראה האזור במלוא הדרו ב-1912, כפי שתועד על ידי ליאו קאן, צלם יהודי מאוסטריה שביקר בארץ בתחילת המאה הקודמת.

מתגעגעים לכרמל הירוק (חדשות)
"אנו מודים למפתחים ולשאר שותפינו אשר נרתמו במהירות ועבדו יחדיו ליצירת פרויקט "ההר הירוק", אמר פרופ' יוסי מטיאס, מנכ"ל מרכז המו"פ של Google בישראל. "זהו פרויקט מתמשך, ואנו מקווים שהגולשים יראו את החשיבות שבתיעוד ובשיתוף ויעלו צילומים לאתר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק