הסתפר אחרי 6 שנים – ותרם שיער לחולי סרטן

ריף אשכנזי, בן 11 שמשחק בבית"ר רמת גן, לא הסתפר 6 שנים. החודש, הוא החליט לתרום את שיערו לטובת ילדים חולי סרטן. "רציתי לעזור להם", הוא סיפר. הוא זוכה לתגובות חיוביות ומנסה לשכנע עוד ילדים שיסתפרו בשביל התרומה

לפני ואחרי. ריף אשכנזי

אחרי שש שנים שלא הסתפר, ריף אשכנזי (11) שחקן כדורגל מרמת גן - החליט לעשות מעשה: לתרום את כל השיער שלו לילדים חולי סרטן. השיער הבלונדיני הארוך שלו הועבר לעמותת "זכרון מנחם", מרכז הישראלי לתמיכה בילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחד עם אמו אילנית, הוא הגיע לספר רוני יוסף ממספרת "שוקי ורוני" בעיר, כדי לתרום את השיער. אשכנזי, בכיתה ה', הוא קשר ימין בקבוצת בית"ר רמת גן בהתחלה הוא חשש שיגזרו לו את כל השיער, אבל אז החליט שהוא רוצה שינוי ושהמטרה חשובה מכל.

"רציתי לתרום לחולי סרטן את השיער, כדי לעזור להם כי להם אין שיער ועושים מזה פאות", סיפר אשכנזי הצעיר לחדשות 2 Online. "אומרים לי שהתספורת החדשה יפה ואני קורא לעוד ילדים לתרום את השיער שלהם, אני אנסה לשכנע את החברים שלי".

במהלך התספורת. הספר וריף

השיער הארוך היה חלק מסימן ההיכר של ריף, שלא הסתפר זמן רב - אך בינתיים הוא לא חושב על הארכת שיער. גם אם כן, את השיער הוא שוב יתרום. אמו אילנית ציינה כי הוא ניסה לשכנע את אחיותיו שבינתיים לא השתכנעו.

שיער ארוך, תרומה גדולה

"זו סך הכל התספורת השנייה שלו בחיים ואני מאוד גאה בו", אמרה אילנית. "הכי חשוב זו המטרה - לתרום לילדים חולי סרטן. התספורת עצמה לקחה קרוב לשעה כי רוני הספר ניסה למקם את השיער הכי הרבה שאפשר אז הוא חילק את השיער למספר קוקיות כדי שיוכלו לנצל אותו כמה שיותר".

גם טל אלגרנטי, בת 13 ממזכרת בתיה, החליטה לתרום את השיער שלה לחולות סרטן. היא קראה לעוד נערות לתרום את שיערן למטרה דומה, בשל הקושי הרב שחווים ילדים חולי סרטן שמאבדים את שיערם כתוצאה מהמחלה הקשה.

טל אלגרנטי במהלך התספורת

השיער שתרמה

"זכרון מנחם" אוספת תרומות שיער כל השנה עבור ייצור פאות לילדים חולי סרטן. כדי לשוות לילד מראה רגיל, יש צורך ליצור את הפאה במיוחד בעבורו, על פי מידות ראשו ובשיער הדומה ככל הניתן לשיערו המקורי, ועל כן זקוקים בארגון לכל סוגי השיער.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv