המוני ישראלים יצאו לטייל, אבו מאזן קורא לשוב למו"מ וארה"ב במסר הרגעה. סיכום חדשות החג

כ-100 אלף ישראלים בילו בחיק הטבע; יו"ר הרשות הפלסטינית במסר לישראל: "ידי מושטת לשלום"; אחרי הביקורת על ההסכם עם אירן ארה"ב מנסה להרגיע; מטוס "ג'רמן ווינגס" נאלץ לבצע נחיתת חירום בגרמניה

100 אלף יצאו לטבע

חג שמח למטיילים: כ-100 אלף בני אדם יצאו לחיק הטבע וביקרו משעות הבוקר בגנים הלאומיים, בפארקים ובשמורות הטבע. מרשות הטבע והגנים נמסר כי מדובר במספר יפה יחסית ליום שבת שלאחר החג וכי הם נערכים למטיילים רבים לאורך השבוע של חול המועד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן קרא היום לראש הממשלה נתניהו לשוב ולחדש את המשא ומתן. "ידי מושטת לשלום", אמר בראיון לאתר הפלסטיני "אל ערב" והזהיר כי "אם לא יימצא פתרון לסכסוך יעלו ארגוני טרור נוספים באזור שיאיימו גם על ישראל". הוא הוסיף כי הפלסטינית מכירים בישראל, אך מסרבים להכיר בה כמדינה יהודית.

"לא נחתום על הסכם שיסכן את ישראל" (חדשות 2)


החיים שאחרי ההסכם

אחרי ההסכמות בין אירן למעצמות ועל הרקע הביקורת הגוברת בישראל, ארה"ב בחנה נשק נגד מתקני הגרעין. העיתון "וול סטריט ג'ורנל" פרסם כי במהלך החודשים האחרונים הפנטגון שדרג וערך ניסויים בחודשים האחרונים בפצצה חודרת בונקרים.

הניסויים התקיימו במקביל להתקדמות שיחות הגרעין כאופציה צבאית חלופית למקרה שהשיחות בין הצדדים יקרסו. על פי הדיווחים, מדובר בפצצה הגדולה מסוגה המצויה ברשות ארה"ב. גורמים בפנטגון הגדירו את מפצחת הבונקרים "אחד מכלי הנשק הקונבנציונליים ההרסניים ביותר".

בתוך כך, בארה"ב מגיבים לביקורת של ראש הממשלה נתניהו על ההבנות עם אירן ומתעקשים - "ההסכם ראוי, הנשיא לעולם לא יחתום על עסקה שתסכן את מדינת ישראל". דובר הבית הלבן אריק שולץ התייחס לביקורת ואמר כי "אנחנו מבינים את עמדתו". עוד התייחס הדובר לנאום של נשיא אירן חסן רוחאני, שהביע תקווה כי החתימה על הסכם העקרונות היא צעד ראשון בהתקרבות בין אירן למערב, והבהיר: "הדאגות שיש לנו בנוגע לאירן שאינן נוגעות לגרעין נותרו בעינן".

חשד למשחק בנשק (yaffa48.com)


התינוק שמנע אסון

12 בני משפחה מנהריה פונו לפנות בוקר מביתם ברחוב ז'בוטינסקי בעיר, לאחר שאש התחילה להתלקח במרתף הבית. מבירור ראשוני עלה כי תינוק המשפחה החל לבכות, מה שהסב את תשומת הלב של אביו לדליקה. ארבעה צוותי כיבוי מתחנה אזורית גליל מערבי הוזנקו למקום האירוע ביצעו פעולות כיבוי ואוורור של הבית. לא היו נפגעים בתקרית.

חייל כבן 18 נפצע באורח קשה אמש לאחר שככל הנראה חברו, חייל אף הוא, ירה לעברו באמצעות נשקו האישי בשעה ששהו בדירת אמו של הצעיר ביפו. הצעיר פונה לבית החולים וולפסון בחולון כשהוא בהכרה. המשטרה הצבאית בודקת את החשד כי הכדור נפלט בעת משחק בנשק.

תקלה נוספת - "ג'רמן ווינגס" (SKY NEWS)


כשלושה שבועות לאחר התרסקות מטוס חברת התעופה ג'רמן ווינגס" בהרי האלפים בצרפת, מטוס אחר של החברה נאלץ לבצע הבוקר נחיתת פתע בעיר שטוטגרט שבגרמניה, בעת שהיה בדרכו לוונציה. ככל הנראה הסיבה לנחיתה הפתאומית הינה תקלה במערכת הדלק.

"מסיבות בטיחותיות הטייס החליט לנחות בשטוטגרט", נמסר בהודעת החברה. "מנועי המטוס כובו ליתר ביטחון לאחר שהטייסים הבחינו בדליפה". סוכנות הידיעות AP מדווחת כי בשעת התקלה היו על המטוס 123 נוסעים וחמישה אנשי צוות.