"טסה" בכביש ב-150 קמ"ש: "מיהרתי לבער חמץ שיש ברכב"

בת 19 מתל אביב זומנה היום לבית המשפט לאחר שנסעה בכביש במהירות של 150 קמ"ש. לשוטרים היא אמרה כי נסעה מהר כדי להספיק לבער את החמץ ברכבה. רישיונה נשלל

"מיהרתי לבער חמץ, לכן מיהרתי". נהגת בת 19 תושבת תל אביב, שנסעה עם חברתה במהירות של 150 קמ"ש ברכבה נעצרה הבוקר (שישי) על ידי שוטרי אגף התנועה בכביש 25 מבאר שבע לדימונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לשוטרים היא אמרה כי הייתה חייבת למהר ולהגיע לאילת למשפחתה, כדי להספיק ולבער חמץ שיש ברכבה. שוטרי הזרוע המבצעית של אגף התנועה בערבה, פסלו את רישיונה והיא זומנה לבית המשפט.

רפ"ק יוסי אביטן, מפקד הזרוע המבצעית של אגף התנועה בערבה, שחזר בשיחה עם חדשות 2 Online את האירוע: " במסגרת ההיערכות לערב החג, פרסנו ניידות על הכביש שמוביל מבאר שבע לאילת כדי להזרים את התנועה ולמנוע עבירות שמסכנות חיים. אחת המכוניות נקלטה ב'דבורה' במהירות של 150 קמ"ש".

"זה היה מצחיק, לא האמנתי"

"השוטר - רס"מ אורן שמואל - עצר את הנהגת שהייתה ברכב עם חברה שלה. התירוץ שלה למהירות הגבוהה בכביש שמותר בו רק 90 קמ"ש היה שהרכב שלה מלא בחמץ, והיא חייבת לשרוף אותו בבית. זה היה מצחיק, לא האמנתי שאני קורא את זה אבל היא התעקשה", הוסיף רפ"ק אביטן.

"היא עוכבה לשימוע בו חזרה על הדברים והוסיפה כי עבדה בתל אביב ולא הספיקה, ולכן מיהרה הביתה", ציין אביטן. "מדובר בנהגת צעירה , ובעקבות המקרה רשיונה נפסל ל-30 יום והיא זומנה לדיון משפטי". רפ"ק אביטן ביקש להדגיש, בעקבות האירוע, את חשיבות השמירה על כללי הבטיחות: "אני קורא לנהגים שיוצאים עם המשפחות שלהם בחג ובחול המועד לשמור על כללי הזהירות בכביש, לנהוג במהירות המותרת ולשמור על חיי הנהג והמשפחה שברכב".

באגף התנועה ממליצים לציבור הנהגים להקדים היום את יציאתם, לערב החג, נוכח עומסי תנועה הצפויים כבר משעות הצהריים. "אנו שבים ומדגישים, להישמע להנחיות השוטרים והמתנדבים הפרוסים בצירי התנועה בכל רחבי הארץ ולנהוג בהתאם לחוק, בזהירות הראויה", נמסר מאגף התנועה". "לצד השירות שניתן לציבור משתמשי הדרך וניהול התנועה, תתבצע אכיפה ממוקדת כלפי נהגים המבצעים עבירות מסכנות חיים".