משפחות הנספים בכרמל: "רוצים את האמת"

חודש וחצי לאחר האסון הכבד בכרמל, מתחילים בני משפחותיהם של 8 מהנספים את המחאה הרשמית. קרוביהם של הצוערים שאיבדו את חייהם בשריפה מפגינים ברמלה - ומבטיחים לא לשתוק עד שתוקם ועדת חקירה ממלכתית. אלמנת הצוער: "אני חייבת תשובות לבת שלי - שאבא שלה נשרף"

האש דעכה - אבל הלהבות עדיין משתוללות: בני משפחותיהם של שמונה מהצוערים שנספו בשריפת הענק בכרמל הפגינו הבוקר ליד בית הספר לצוערי שב"ס ברמלה בדרישה להקמת ועדת חקירה ממלכתית. את האירוע העברנו בשידור ישיר בחדשות 2 באינטרנט. באותה שעה בה נערכת ההפגנה, התקיים בבית הספר טקס צנוע שבו הוענקו דרגות ל-14 בוגרי קורס קציני השב"ס.

המשפחות השכולות מבטיחות כי אין בכוונתן לשתוק עד שלא יוחלט להקים ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק לעומק את נסיבות האסון בו נספו יקיריהם. "זהו השלב הראשון", מבהיר נתן צידקי, חמו של מישר ירון ברמי ז"ל, אך מדגיש כי בני המשפחות אינם שותפים למאבקו של דני רוזן, בן זוגה של אהובה תומר ז"ל. "הוא רוצה להפיל את אלי ישי, אבל חוץ ממנו יש עוד אשמים רבים", הוא מסביר.

גם עינב, אלמנתו של ירון לא מוכנה לוותר. "אני חייבת תשובות בשביל בעלי שאהב צדק, בשביל הלב שלי שיהיה רגוע ובשביל שיהיה לי מה להגיד לילדה שלי - שאבא שלה נשרף", היא אומרת.

חמו של ברמי ז"ל אף קרא להדיח את מפקד הקורס כיוון שלא היה נוכח במקום ולא סיפק תשובות לבני המשפחה. "איפה האמת? אנחנו לא אנשים פוליטיים ואיננו מונעים מנקמה. אנחנו רוצים שמי שאשם שיישא בתוצאות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

אלמנת הסוהר שנספה: דור הולך ודור בא

חופית חייט: "דני ישמור על אלה"

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

44 הרוגים באסון הכרמל

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון