הסבון בכה מאוד: עובדת זרה לא חוקית נתפסה אצל צביקה פיק

אחרי מירי בוהדנה, אהוד ברק ואלי יצפאן – מגיע תורו של צביקה פיק. עובדת לא חוקית מהפיליפינים נתפסה בביתו של הזמר ונעצרה. נגד פיק עצמו נפתח תיק בגין העסקה בלתי חוקית

צביקה פיק (חדשות 2)

רשות האוכלוסין וההגירה איתרה הערב עובדת בלתי חוקית בביתו של הזמר צביקה פיק ברמת השרון.

בעקבות מידע מודיעני מוקדם הגיעו אנשי יחידת עוז לבית הכוכב ועצרו את העובדת הפיליפינית בת ה-30. מהחקירה עולה כי היא הגיעה לישראל לפני כחמש שנים באשרה חוקית ועבדה כמטפלת סיעודית. לפני כשבעה חודשים נפטר מעסיקה וחודשיים לאחר מכן החלה לעבוד בבית משפחת פיק, זאת למרות שעל פי החוק היא אמורה לשוב לארץ מוצאה.

העובדת נעצרה בגין שהות לא חוקית. נגד פיק ייפתח תיק בגין העסקה בלתי חוקית, וייתכן שיוגש כתב אישום. העונש על העבירה יכול להגיע לקנס בסך אלפי שקלים ואפילו לעונש מאסר.

יצפאן לא צוחק

לפני כחודשיים היה זה הבדרן אלי יצפאן שנאלץ להיפרד מהעובדת הלא חוקית שלו. במסגרת פעילות יזומה של משרד הפנים הגיע צוות של אגף האכיפה נגד מעסיקים ברשות למנהל אוכלוסין לביתו ברמת השרון.

במקום אותרה עובדת זרה מסין שפתחה את הדלת ושיתפה פעולה עם החוקרים. מהבדיקות שנעשו מולה התברר כי היא נמצאת בארץ משנת 2005, אז הגיעה לעבודה בסיעוד באופן חוקי, אולם בשנת 2009 נפטר המעסיק - כך שברגע שעברו 4 שנים היא הפכה ללא חוקית.

יצפאן עצמו לא היה בבית, אולם הגיע לדירה בדיוק כשהצוות עמד לעזוב. לטענת אנשי משרד הפנים, הבדרן נראה מופתע ואמר להם: "אחרי הפרסומים על ברק, הייתה לי כוונה להטיס אותה הביתה בשבועיים הקרובים".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק