הכתבת שנאלצה לפשוט חזייה: התייחסו אליי כמו אל אויב

ראש הממשלה הזמין את הכתבים הזרים לפגישה מיוחדת וחגיגית, במטרה לשפר את תדמיתה של ישראל בעולם. אך כתבת אל-ג'זירה התבקשה לפשוט את חזייתה בבידוק הביטחוני והחליטה לעזוב את המקום. בריאיון לעודד בן עמי היא מסבירה מדוע עשתה כך ומוחה על היחס המשפיל

את נג'ואן סמרי-דיאב, כתבת ומפיקה של תחנת הטלוויזיה אל ג'זירה שנאלצה לפשוט את החזייה בבידוק ביטחוני, לא משכנעים הסברי השב"כ. "התייחסו אליי כמו אל אויבת", היא חוזרת ומדגישה הערב בריאיון ל"שש עם עודד בן עמי".

סמרי דיאב הוזמנה יחד עם כתבים זרים נוספים על ידי ראש הממשלה נתניהו לפגישה מיוחדת וחגיגית, במטרה לשפר את תדמיתה של ישראל בעולם. כאשר התבקשה לפשוט את חזייתה בבידוק הביטחוני החליטה לעזוב את המקום.

"זה התחיל כמו בדיקה רגילה אבל היא הפכה להיות פולשנית הרבה יותר", היא משחזרת. תחילה התבקשה הכתבת להוריד את מעילה ולהסיר את נעליה. לאחר מכן נדרשה להיפרד גם מהחולצה. "היססתי וספרתי עד 10", היא מציינת.

לא פעם ראשונה

אז, לדברי סמרי-דיאב, מיששה אותה המאבטחת במשך דקות ארוכות ושוב פנתה אליה, הפעם ביקשה שתוריד את החזייה. "שאלתי אותה למה והיא ענתה: 'ככה'", מדגישה הכתבת. לאחר שאנשי האבטחה לא הסכימו לוותר על הדרישה - החליטה לעזוב את המקום במחאה.

זו לא הפעם הראשונה בה נתקלת הכתבת בדרישות, שבעיניה, חריגות. "לפני חצי שנה עברתי את זה לפני מפגש במשרד רה"מ",  היא נזכרת. "ואחרי בדיקה קפדנית של יותר מרבע שעה ביקשו ממני להוריד מכנסיים וסירבתי".

סמרי-דיאב טוענת כי מדובר ביחס מפלה. "כשבדקו אותנו הפך להיות טור של עיתונאים זרים ויהודים וטור של ערבים. התייחסו אליי כמו אל אויבת", היא מאשימה.

משירות הביטחון הכללי נמסר בתגובה לטענותיה של הכתבת כי הבדיקות הביטחוניות היו בהתאם לנהלים המקובלים. "שלוש עיתונאיות בחרו שלא לעבור את הבדיקות ולא להשתתף באירוע", נמסר עוד בתגובה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק