הכתבת שהופשטה: מיששו אותי בכל הגוף

בדיקות ביטחוניות קפדניות בכניסה לביתו של רה"מ בי-ם הן דבר מוכר ומקובל בקרב הכתבים, אך את החוויה שעברה אמש כתבת אל ג'זירה היא תעדיף, ככל הנראה, לשכוח. נג'ואן סמרי-דיאב, כתבת ומפיקה בתחנה, טוענת כי הופשטה בכניסה למתחם ואף נדרשה להוריד את חזייתה. "זו הייתה בדיקה פולשנית", קבעה בראיון לגל"צ

נג'ואן סמרי-דיאב, כתבת ומפיקה של תחנת הטלוויזיה אל ג'זירה טוענת כי נאלצה אמש לעזוב את בית ראש הממשלה בנימין נתניהו בי-ם, שם נערכה הרמת כוסית מיוחדת לכתבים הזרים, זאת לאחר שנדרשה להוריד את חזייתה.

הבוקר סיפרה סמרי-דיאב בראיון לגלי צה"ל על החוויה הקשה שעברה. "לקחו אותי לתא בידוק והתחילו בבדיקות חודרניות ופולשניות מעבר לבדיקה הרגילה שאני מורגלת בה בכנסת", אמרה סמרי-דיאב. "התפשרתי והחלטתי לספור עד 10 לפני שהגבתי", הוסיפה.

לדברי סמרי-דיאב, לאחר שהתבקשה להוריד את המעיל והווסט, ביקשה ממנה המאבטחת להוריד את החולצה, אז החלה למשש אותה בכל אזורי גופה במשך רבע שעה. "אמרתי שאני בהריון בחודשים הראשונים ורציתי לסיים עם זה", אמרה הכתבת.

בשלב מסוים, טוענת סמרי-דיאב, ביקשה ממנה המאבטחת להוריד גם את חזייתה. "שאלתי אותה למה צריך להוריד חזייה, אם גם ככה היא נוגעת בי. לא הסכמתי", אמרה והוסיפה כי אז החלה לחשוד שמשהו אינו כשורה והחליטה לעזוב את המקום במחאה.

משירות הביטחון הכללי נמסר בתגובה לטענותיה של הכתבת כי הבדיקות הביטחוניות היו בהתאם לנהלים המקובלים. "שלוש עיתונאיות בחרו שלא לעבור את הבדיקות ולא להשתתף באירוע", נמסר עוד בתגובה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק