ראש הממשלה: להכפיל את מספר החרדים המתגייסים

נתניהו יביא לאישור הממשלה את ההצעה לקידום השירות הצבאי והאזרחי לחרדים. המטרה: הכפלת מספר המתגייסים במגזר בחמש השנים הקרובות

הצפי: הכפלת מספר החרדים המתגייסים (רויטרס)

האברכים עולים על מדים: ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לאמץ את עמדת הרמטכ"ל גבי אשכנזי ויביא ביום ראשון לאישור הממשלה החלטה שתאפשר הגדלה משמעותית במספר המתגייסים מהמגזר החרדי לשירות צבאי, לשירות לאומי ביטחוני ולשירות אזרחי.

ההחלטה התקבלה הבוקר בתום ישיבה שקיים ראש הממשלה עם שר האוצר יובל שטייניץ וראש אכ"א האלוף אבי זמיר והיא צפויה לאפשר הכפלה של מספר המתגייסים מהמגזר החרדי בחמש השנים הקרובות.

על פי ההערכות, יעמוד מספר המתגייסים בשנת 2015 על 4,800 חרדים: מחציתם ישרתו בצה"ל והאחרים ישולבו במסגרת השירות האזרחי. כמו כן סוכם שצה"ל יכשיר מסגרות לוחמות נוספות לקליטת החרדים.

על מנת לעמוד ביעד, מתכוונת הממשלה להקצות  130 מליון שקלים לשנה לצורך גיבוש מסגרות גיוס חדשות וייחודיות למגזר החרדי ו-70 מליון שקלים לשנה לפיתוח מסגרות חדשות בשירות האזרחי.

עוד נקבע בהחלטה שהגיל ממנו יתאפשר לחרדי ללא ילדים להתגייס לשירות אזרחי רגיל, כתחליף לשירות צבאי, יעמוד על 26.

כמו כן, כך נמסר ממשרד ראש הממשלה, החליט נתניהו יחד עם משרד האוצר, התמ"ת, הביטחון והמדע לגבש תכנית לסיוע לחרדים המשרתים בצה"ל ובשירות האזרחי להשתלב בתעסוקה עם תום שירותם הצבאי.

"מדובר בהחלטה חשובה מאין כמוה שתגביר את ההתגייסות של צעירים חרדים לצבא ולשרות לאומי אזרחי וכמו כן תעודד את השתלבותם בשוק העבודה ותעזור לחלוקת נטל צודקת יותר בחברה", הדגיש נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק