תמיר כהן: "רבנים לא השפיעו עלינו בהחלטה שלא לתרום איברים"

בנו של הכדורגלן אבי כהן, שנהרג בתאונת דרכים, מנמק בראיון מיוחד את הסיבות שגרמו למשפחה שלא לתרום את איבריו של אביו - למרות שהיה חתום על כרטיס "אדי". "הרבנים לא השפיעו עלינו, מדובר בשמועות לא נכונות", הוא אומר. הראיון המלא - מחר ב"אולפן שישי" ב-20:00

יותר משבוע עבר מאז נקבע מותו של כדורגלן העבר אבי כהן. בני משפחתו ספגו ביקורת קשה על ההחלטה שלא לכבד את החלטתו לתרום איברים, למרות שחתם על כרטיס "אדי" עוד בחייו. יחד עם זאת, מהסיטואציה הכואבת שבה היו בני המשפחה, הם מבקשים להציג את הזווית שלהם להחלטה לא לתרום את אבריו של כהן.

"אנחנו נמצאים אצל אבא בחדר, נוגעים בו וממששים אותו ומרגישים חום גוף של אדם בריא ולב שפועם טוב, אז מבחינתנו זה חי לכל דבר", מסביר בנו תמיר בריאיון מיוחד ל"אולפן שישי". "לבוא ולהגיד 'בואו נעצור את זה', זה איפשהו אומר 'בואו נהרוג את אבא'".

"לשנות נהלי החתימה על 'אדי'"

על הביקורת שהופנתה כלפי המשפחה על נסיגתה מההחטתו של של אבי כהן בדקה ה-90 בגלל לחץ רבנים, אומרים בני המשפחה שמדובר בשמועות לא נכונות. "זה ממש לא קשור לרבנים ולא לשום דבר, זו החלטה של אנשים שהיו הכי קרובים לאבא", אומר בנו תמיר.

למרות שחתם על כרטיס "אדי" לתרומת איברים, אשתו דורית מבקשת מהמבקרים לחשוב על הסיטואציה הקשה שבה נמצאת משפחה במצב כזה שבו בן משפחה יקר להם נמצא במצב של מוות מוחי. "אני חושבת שאם לא רוצים להגיע למצב שלבן אדם יש כרטיס 'אדי', והמשפחה שלו צריכה לחתום ברגע הכי קשה בחיים שלה, צריך להציע שהאדם שרוצה לחתום על 'אדי' צריך לעשות זאת בנוכחות המשפחה שלו", אומרת דורית.

הראיון המלא עם תמיר ודורית כהן, מחר ב"אולפן שישי" ב-20:00

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

הטרגדיה של אבי כהן - סיקור מיוחד:

לזכרו: הרגעים היפים של אבי כהן

לוזון נפרד מאבי כהן: "נמצא דרך להנציח אותו"

אנגליה באבל: "אבי כהן ייזכר באהבה"

המשפחה החליטה: לא לתרום איברים

הנהג בשימוע: "כהן איבד שליטה על הקטנוע"

הרב הציע: להוסיף את השם "חיים" לכהן

נשלל רשיונו של הנהג שפגע באבי כהן

הנהג המעורב בתאונה: "קשה לי"

איציק זוהר: "לא מסוגל לראות את אבי במצב הזה"