בגלל איומים בפייסבוק: לא יצא מהבית שבועיים

התאבדות הנער שהושפל בפייסבוק אינה מקרה חריג: כבר שבועיים שתלמיד מהדרום לא מגיע לבית ספר מחשש לחייו. ויכוח עם חבריו לכיתה הידרדר לאלימות שמגובה באיומים בפייסבוק. האירוע הזה קורה על רקע הטרגדיה של נער שהושפל באופן דומה ושם שלשום קץ לחייו

כבר יותר משבועיים, ש-ב', תלמיד מכיתה ז' מתיכון בדרום הארץ, בקושי יוצא מהחדר. גם לבית ספר הוא לא הולך והכל בגלל הפייסבוק. ב' ספג מחבריו לבית הספר איומים קשים ברשת החברתית והוא חושש לחייו, "אני מפחד לחזור לבית הספר", הוא אומר, "בגלל הקללות והאיומים".

הכל התחיל לפני שבועיים, כאשר חברו לכיתה של ב' דקר אותו במספריים בגלל ויכוח שפרץ ביניהם. הדוקר הורחק ליום אחד בלבד ומאז ב' לא מפסיק לקבל הודעות שטנה, איומים והפחדות לדף הפייסבוק שלו. ההודעות כתובות בשפה מאיימת באופן מפורש, באחת מהן נכתב: "תראה איך תמות בבית הספר".

ב' שסובל מקללות ואיומים מפחד לצאת מהבית, במיוחד הוא מפחד מהרגע בו יפגוש את הילדים שמאחורי האיומים בדף הפייסבוק שלו. "אני מפחד שהם יתפסו אותי פעם אחת", אומר הנער, "ויעשו את מה שהם מאיימים לעשות לי".

"הפייסבוק הרס לו את החיים"

גם אמו של הנער חוששת מהמצב: "הפייסבוק הרס לו את החיים" היא אומרת, "כל מה שכתבו שם הוא קיבל מאוד קשה", דברי האם. בינתיים מבקשת האם סיוע נפשי לבנה, בניסיון להשיב לו את תחושת הביטחון ולעזור לו לחזור לבית הספר.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "ניתנה הנחיה לקיים בירור של המקרה ולנקוט בצעדים חמורים כנגד התלמידים האלימים".

שלשום: נער התאבד בגלל פייסבוק

אתמול נחשפה הטרגדיה של תלמיד תיכון מיישוב במרכז הארץ, ששם שלשום קץ לחייו בתלייה במהלך צ'ט בפייסבוק, לאחר שחבריו ברשת החברתית עודדו אותו להתאבד - כפי שחשפה הכתבת יפה גליק בתכנית "הכול דיבורים" עם ירון דקל בקול ישראל. אחותו בת ה-12 היא שמצאה את גופתו התלויה במקלחת.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה חשד כי הנער, תלמיד כיתה י', סבל מהתנכלות ברשת מצד צעירים אחרים עמם למד. על פי הדיווח בקול ישראל, בשיא הסכסוך, קרא לו אחר המעורבים בפרשה ליטול את חייו. במשטרה בודקים כעת אם חבריו עודדו אותו להתאבד.

הוריו של הנער: "הוא תמיד טען שהכל בסדר"

הוריו של הנער בן ה-16 ממרכז הארץ שהתאבד בתלייה מתקשים להשלים עם הטרגדיה שפקדה אותם. אחרי תקופה ארוכה שבה בנם היה נתון ללחץ כבד מצד חבריו ללימודים, הוא שם אמש קץ לחייו בתלייה במהלך צ'ט בפייסבוק, אחרי שחבריו ברשת החברתית עודדו אותו להתאבד.

"הוא תמיד התלונן שמקניטים אותו שהוא נמוך", סיפרה אמו בכאב בריאיון לחדשות 2. "ניסיתי לעודד אותו ואמרתי לו שיש הרבה אנשים נמוכים שהם מצליחים ומפורסמים, אבל זה שיגע אותו שיורדים לו לחיים".

"הוא היה במעקב גדילה", ציינה אמו בבכי. "הוא לא התאים לחברה שגדלה פה היום, כי הוא לא ישב לעשן איתם, לשתות איתם אלכוהול או לצאת איתם לדיסקוטקים. הוא לא היה שייך".

"היו סימנים. הרגשנו הרבה פעמים שמציקים לו אבל הוא מבחינתו לא הראה את זה אף פעם", סיפר אביו. "ניסינו לדובב אותו הרבה פעמים אבל הוא תמיד טען שהכל בסדר".

כתבו לו: "אתה כלב, אנחנו לא הורגים אותך אותך כי אנחנו מצער בעלי חיים"

"אתמול לפני שהוא הלך לבית הספר הלכנו לרופאה ודיברתי איתו בדרך, ואז הוא קצת שחרר את מה שעל לבו, ואמר שהם נהגו לחקות אותו ולצחוק עליו שהוא בוהה", הוסיפה האם. "רק בלילה ראיתי מה הם אמרו לו בפייסבוק ואיך שהם הקניטו אותו. אני לא יודעת מה הוא העלה לפייסבוק שלו, הילדים שלי מחקו חלק מההערות לפני שהספקתי להסתכל".

לדבריה, בחלק מהתכתובות נרשם: "אתה כלב, אנחנו לא הורגים אותך כי אנחנו מצער בעלי חיים". "התעללו בו נפשית, הרסו לי את הילד. אני רוצה לדעת מה קרה בשעה הזאת אחרי שהוא דיבר איתנו אחרי שהוא יצא מהפייסבוק, עד שהבת שלי נכנסה לבית ומצאה אותו תלוי", זעקה האם.

"אני מדברת עכשיו באפיסת כוחות, אחרי שהספדתי אתמול את הבן שלי בהלוויה שלו", הוסיפה. "אני אהיה השגרירה של הילדים האלו שסובלים ולא מאתרים אותם בבתי הספר, כדי ששום ילד אחר לא יעבור את מסכת העינויים שהילד שלנו עבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק