מיום ראשון: החרפה בשיבושים ברכבות

ועד עובדי הרכבת הכריז הערב על סכסוך עבודה והודיע על החרפה בשיבושים בתנועת הרכבות החל מראשית השבוע הבא: עד השעה 10:00 תפעל תנועת הרכבות כרגיל, אולם אז יחלו שיבושים בלו"ז הרגיל. הסיבה: הנהלת הרכבת מתכוונת להשתמש בשירות של חברה חיצונית כדי לתחזק את הקרונות החדשים שתרכוש

פרסום ראשון: ועד עובדי הרכבת הכריז הערב על סכסוך עבודה והודיע כי ישבש את תנועת הרכבות מיום ראשון. זאת, במחאה על כך שרכבת ישראל מתכוונת להשתמש בשירות של חברה חיצונית כדי לתחזק את הקרונות החדשים שתרכוש.

השביתה של העובדים לא תהיה מלאה: עד השעה 10:00 בבוקר תנועת הרכבות תפעל כסדרה, אך החל משעה זו מתוכננים שיבושים כבדים בלוח הזמנים של הרכבת.

מהנהלת הרכבת נמסר הערב בתגובה: "אנו נחושים לממש את הרפורמות הנוגעות לייעול מערך התחזוקה של הרכבות בישראל, במטרה לעמוד בסטנדרטים בינלאומיים. בחירת עיתוי זה, כאשר חצי מצי הרכבות מושבת בשל הבדיקה של אירוע הדליקה - מוכיחה שוב כי ידיהם של נציגי העובדים אינן נקיות וכל מטרתם ליצור לחץ על הציבור על ידי פגיעה בו".

45% מהרכבות הנוסעות מושבתות

בשבוע האחרון נרשמו שיבושים כבדים בתנועת הרכבות, בעקבות ההודעה על השבתת כל הקרונות מסוג IC3 מדנמרק, שפורסמה לראשונה בחדשות 2 באינטרנט. רכבת ישראל הודיעה כי בכוונתה להשבית 45% מהרכבות הנוסעות, מה שהוביל לביטול חלק מהקווים ולפגיעה בלוחות הזמנים של קווים אחרים.

בין הקווים שתנועתם הופסקה במסגרת השיבושים: קו תל אביב-ירושלים, קו הוד השרון-ראשון לציון וקו באר שבע-דימונה. בנוסף, נמסר כי לא פחות מ-11 תחנות יופסקו לחלוטין. מהרכבת נמסר כי הקווים שבוטלו הם רק אלו אשר להם קיימת חלופה של תחבורה ציבורית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

עוד בנושא:

רס"מ סלמאן עמאר שוחרר מבית החולים לביתו

הלוחם שחילץ: לא חושב שאני גיבור

קרונות נוסעים עלו באש ליד שפיים