למה מתנערת המדינה מהרופא שסייע לה?

אביו של הילד מוחמד א-דורה הציג בתחקירים שונים צלקות כאילו נפגע אף הוא בתקרית שבה נהרג בנו לפני 10 שנים. אבל ד"ר יהודה דוד, רופא ישראלי שניתח אותו כמה שנים לפני, אמר בתקשורת שא-דורה משקר והצלקות נגרמו קודם. עכשיו נתבע הרופא הישראלי בגין הוצאת דיבה, אבל כל פניותיו לקבל סיוע משפטי מהמדינה לא נענו

לפני עשר שנים נהרג מירי הילד מוחמד א-דורה. אביו טען שגם הוא נפגע בירי, אך רופא ישראלי שטיפל בו העיד כי הוא משקר. כעת, נתבע הרופא על ידי האב בגין הוצאת דיבה, אך כל פניותיו לקבלת סיוע משפטי מהמדינה לא נענו.

הירי של הילד מוחמד א-דורה נחשב לאירוע המכונן של אינתיפאדת אל-אקצה. סרטון המתעד את מותו של א-דורה הצית את מהומות אוקטובר, בהן נהרגו 13 בני אדם, ישראלים ופלסטינים. בזמנו, טענו הפלסטינים שא-דורה נהרג מירי חיילי צה"ל, אך תחקיר שערכה המדינה קבע שלא ייתכן כי נהרג על ידי חיילים וככל הנראה הוא נהרג מירי פלסטיני.

ג'מאל א-דורה, אביו של מוחמד הציג בתחקירים שונים צלקות כאילו נפגע אף הוא בתקרית שבה נהרג בנו. אבל ד"ר יהודה דוד, רופא ישראלי שניתח אותו בדיוק באותו המקום, טען בפני כלי תקשורת שונים בעולם כי אלו הן צלקות מניתוח שעבר א-דורה תחת ידיו, שבע שנים לפני הירי.

"רוצה שהמדינה תהיה שותפה לניצחון"

כעת, א-דורה תובע את ד"ר דוד, בתואנה שהוא מפיץ עליו שקרים. ד"ר דוד פנה למדינה בבקשה לסיוע משפטי, אך טרם נענה. ד"ר דוד מספר כי לפני שיצא לתקשורת פנה למשרד הבריאות שעודד אותו להעיד. לדבריו, המשפט המדויק שנאמר לו היה: "ד"ר דוד, לך על הפרסום, מדינת ישראל עומדת מאחוריך". מנכ"ל משרד הבריאות דאז, בועז לב, אישר כי הוא אכן תמך במהלך בזמנו.

עתה, כבר כמעט שנה שהד"ר מועבר ממשרד למשרד בממשלה, בניסיון להשיג סיוע בהגנה מהתביעה, אך ללא הועיל. "אני חושב שננצח במשפט הזה", אומר דוד, "ואני רוצה שהמדינה תהיה שותפה בניצחון", לדבריו.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ראש הממשלה הנחה לעשות הכל כדי לסייע לד"ר דוד, אבל העניין עדיין נבדק בשל קשיים משפטיים."

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק