ש"ס: תומר אחראית לשריפת האוטובוס

גורמים בש"ס זועמים על סילוקו של השר ישי מהטקס לזכר נספי אסון הכרמל ומפנים את האש לתנ"צ אהובה תומר ז"ל, שהורתה לאוטובוס להיכנס לכביש הבוער. גורמים במשטרה דחו את ההאשמות: "אנשי ש"ס ניזונים משקרים". משפחתו של אלעד ריבן שנספה בשריפה הגיעה הערב לבית הרב עובדיה יוסף כדי להביע דווקא תמיכה בישי

פחות מיממה לאחר התקרית המביכה בטקס האזכרה הממלכתי לנספי אסון הכרמל, בש"ס מחליטים להשיב מלחמה. גורמים במפלגה מאשימים הערב את תנ"צ אהובה תומר ז"ל, שנספתה באסון, במותם של 44 הרוגי השריפה.

"זו צביעות ממדרגה ראשונה", אומרים הערב גורמים בתנועה. "בן זוגה של אהובה תומר החל שם במחאה שאינה טהורה, יש לו אינטרסים. לא נעים לומר זאת, אבל צריך לשאול האם אהובה תומר
אחראית לכניסת האוטובוס לכביש. ודאי שהיא יותר קשורה לכך משר הפנים, שלא קשור לפרטים הנקודתיים של התקרית. היחס כלפיו גובל בהסתה שקדמה לרצח רבין".

גורמים במשטרה: "בש"ס ניזונים משקרים - החקירה עדיין לא הסתיימה

במשטרה דוחים הערב את הטענות בש"ס נגד האחריות של תומר למותם של צוערי שב"ס. גורמים במשטרה הבהירו בשיחה עם גלי צה"ל, כי "אהובה לא נתנה כל הוראה להכניס את האוטבוס לסכנה, והחקירה עדיין לא הסתיימה". לדבריהם, "אותם גורמים בש"ס אינם מכירים ואינם יודעים כלל את פרטי האירוע הטרגי, והם ניזונים מרכילויות מרושעות ושקריות".

חלק מהמשפחות השכולות מתנגדות להתנפלות על ישי אמש, והערב הגיעה משפחתו של אלעד ריבן ז"ל לביתו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, כדי להביע תמיכה בישי. עם זאת, לאור ההתפתחויות ביום החולף, פנו מקורביו של ישי לשב"כ להגביר את האבטחה סביבו.

ישי: "ההאשמות לא מייצגות את ש"ס"

דוברו של שר הפנים הסתייג מדבריהם של חברים בתנועה לפיהם תת ניצב אהובה תומר ז"ל היא האשמה במותם של הרוגי אסון הכרמל, והדגיש כי הדברים אינם משקפים את עמדת ש"ס, ונאמרו על דעת הגורמים עצמם.

הבוקר, חיזק הרב עובדיה יוסף את השר אלי ישי. הוא העלה אותו לתורה בבית הכנסת שבביתו, ובירך אותו בברכת "חזק ואמץ, אל תערוץ ואל תחת, ירום ונישא וגבה מאוד". בערוץ 7 דווח עוד כי הרב יוסף הודה לרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר, על הגיבוי שנתן לישי בטקס לזכר הניספים באסון הכרמל.

בתום הטקס מסר השר ישי הודעה ובה כתב: "אובדנן של המשפחות השכולות כבד מנשוא. מתוך כאבם הם אומרים את אשר על ליבם. לבי עמם ושינוחמו מהשמיים".

מהומה בעצרת לזכר נספי אסון הכרמל

אמש, במהלך טקס האזכרה הממלכתי, התעוררה מהומה עם עלייתו של ראש הממשלה נתניהו לנאום, כשהמשפחות השכולות הטיחו דברים קשים בנתניהו ובשר הפנים אלי ישי. בפתח דבריו של נתניהו, דני רוזן, בן זוגה של תת-ניצב אהובה תומר ז"ל שנהרגה באסון, קם לעברו והטיח בו האשמות קשות על התנהלות הממשלה שקדמה לאסון. "לבי עמכם", אמר ראש הממשלה בתגובה, אך בני משפחות שכולות נוספים הפריעו לנאומו, ובמקום פרצה מהומה.

אחד מבני המשפחה תקף בדבריו את שר הפנים אלי ישי. "יש לו עזות מצח להראות את פרצופו כאן", אמר בכעס. בעקבות הדברים, הרב שלמה עמאר קם לדוכן והכריז שהוא ילווה את השר אל מחוץ לאולם על מנת שהטקס יימשך. מאבטחים ושוטרים שאבטחו את הטקס, הרגיעו את בני המשפחה וכעבור מספר דקות השקט שב לאולם לאחר שהשר יצא בבושת פנים.

"דורשים ועדת חקירה"

אביו של מישר רועי ביטון ז"ל צעק לעבר ראש הממשלה: "הבן שלי נשרף פה, הלב שלי נשרף פה. עשו כאן סחר ומכר על חשבון הילדים שלנו".

אחיו של מישר אוסמה נעמנה שנספה באסון קטע בשנית את נאומו של ראש הממשלה לאחר שלא ציין את בני העם הדרוזי שנספו באסון. "אתה צודק, אני מתנצל בפנייך, הערתך נגעה ללבי", ענה ראש הממשלה בתגובה ותיקן את דבריו.

עם תום דבריו פרצה מהומה נוספת של בני המשפחות, שחלקן ניסו להתקרב לראש הממשלה, אך נהדפו על ידי המאבטחים. חלק מבני המשפחה עזבו את האולם בזעם רב וקראו ליתר המשתתפים לצאת מהמקום.

חלק מבני המשפחה סירבו לצאת ופרצו בבכי. "זה בושה שמבזים את זכרם של נספי האסון באירוע כזה. שום ועדה לא תחזיר אותם". אמרה אמו של מישר אבירם לוי בדמעות.

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חופית חייט: "דני ישמור על אלה"

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

44 הרוגים באסון הכרמל

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון