מהיום: אפשר לנסוע מהר יותר בכביש המהיר

המהירות המותרת בכבישים 2, 4 ו-431 עולה מהיום - בעקבות החלטת שר התחבורה. בשבוע הקרוב יהיה אפשר גם ללחוץ על הגז בכבישים נוספים, כמו כביש ירושלים-ת"א. במקביל: תרד המהירות המותרת בדרך נמיר. לגזור ולשמור: הרשימה המלאה של המהירויות החדשות

איפה אפשר ללחוץ על הגז (חדשות 2)

חדשות טובות לאלה מכם שאוהבים ללחוץ על הגז: העלאת מהירות הנסיעה בכבישים מהירים ל-110 קמ"ש מקבלת תוקף מעשי. כבר מהיום ניתן לנסוע בכביש מספר 4 בין ראשון לציון לאשדוד, בקטע שבין מחלף אשדוד למחלף עין הקורא במהירות של 110 קמ"ש - במקום 100 קמ"ש עד כה.

גם מהירות הנסיעה בכביש מספר 2 (כביש החוף), בקטע שבין מחלף אולגה לחיפה, עולה מהיום ל-100 קמ"ש - זאת בהתאם להחלטת שר התחבורה ישראל כץ לאמץ הנחיות חדשות לקביעת המהירות המרבית בכבישי הארץ.

השר כץ ציין כי מהשבוע הבא תעלה גם מהירות הנסיעה בכביש מספר 1 מירושלים לתל אביב ל-110 קמ"ש, במקום 100 קמ"ש כיום. מדובר בקטע שבין מחלף לטרון ועד לקטע הכביש המשותף עם כביש מספר 6, סמוך למחלף בן שמן.

משדרגים ומוסיפים תמרורים

בנוסף לכך, מהשבוע הבא תעלה גם מהירות הנסיעה בכביש מספר 5 בקטע שבין מחסום שער שומרון ועד צומת חרס ל-100 קמ"ש, במקום 90 קמ"ש כיום וכן בכביש 77 בקטע שבין צומת ישי לצומת המוביל, מ-90 קמ"ש כיום ל-100 קמ"ש.

השר כץ ציין כי העלאת המהירות הנסיעה בכביש 77 ל-100 קמ"ש התאפשרה בעקבות שדרוג הכביש על ידי החברה הלאומית לדרכים, בהשקעה של 220 מיליון שקל. לדבריו, בעתיד תיבחן אפשרות לעלות את המהירות ל-110 קמ"ש.

שר התחבורה מסר כי בימים הקרובים תעלה מהירות הנסיעה גם בכביש 431 בין מודיעין לראשון לציון ל-110 קמ"ש, במקום 100 קמ"ש כיום. מדובר בקטע הכביש שבין מחלף נס ציונה למחלף ענבה.

הבוקר החלה החברה הלאומית לדרכים בהחלפתם של התמרורים בכביש מספר 2 וכביש מספר 4 בקטעי הדרך בהם הועלתה המהירות. בימים הקרובים תחל החברה הלאומית לדרכים להציב תמרורים חדשים גם בשאר הכבישים בהם שונתה מהירות הנסיעה.

"במהלך השבועות הקרובים יוחלט על הגדלת מהירות הנסיעה בעשרות כבישים עירוניים ובינעירוניים נוספים, בכל רחבי הארץ", הוסיף השר כץ, "זאת בעקבות ההנחיות החדשות שגובשו על ידי צוות מקצועי של מהנדסי תנועה ובטיחות בדרכים מחברת "אמי מתום'".

ההנחיות החדשות, כך ציין שר התחבורה, מאפשרות מחד נסיעה גבוהה יותר בכבישים בעלי רמת בטיחות גבוהה וזרימה מהירה של תנועה ומאידך מייעדת מהירות נמוכה יותר בכבישים מקומיים ואזוריים בעלי מאפיינים נמוכים יותר.

נוסעים בנמיר? תאטו

בחלק מהכבישים תחול ירידה במהירות הנסיעה המותרת וזאת בהתאם לתנאי הדרך. בדרך נמיר בתל אביב תרד מהירות הנסיעה מ-80 ל-70 קמ"ש, בשדרות בין גוריון בבאר שבע תרד מהירות הנסיעה מ-60 ל-50 קמ"ש, וברחוב באזל בתל אביב תרד מהירות הנסיעה מ-50 ל-30 קמ"ש בלבד.

שר התחבורה הנחה את המפקח על התעבורה במשרדו לבצע מעקב ובקרה אחר ההנחיות החדשות ולהפיק את הלקחים הנדרשים. לדבריו, משרד התחבורה תיאם עם משטרת ישראל כי אכיפת המהירות בכבישים תהיה החל מחריגה של 10% מהמהירות המרבית המותרת.

שר התחבורה ציין כי קובעי המדיניות בארץ הסתפקו לאורך שנים רבות בכלים בסיסיים ופשוטים לצורך קביעת מהירויות הנסיעה. "הסתיים העידן בו ניתן היה להסתפק במבנה הפשוט של מהירות הנסיעה בדרכים. רשת הכבישים בישראל התרחבה והשתכללה ומהירות הנסיעה בכבישים אלה צריכה לבטא את רמת הבטיחות ומידת השירות שהדרך מעניקה לתנועה", סיכם כץ. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק