דני רוזן: "לא אשקוט עד שאלי ישי יתפטר"

בן זוגה של אהובה תומר ז"ל, מי שהצית הערב את המחאה הגדולה בטקס האזכרה הממלכתי להרוגי השריפה בכרמל, אומר כי בכוונתו להמשיך במאבק נגד שר הפנים אלי ישי. "אלי ישי זה שיא הצביעות", אמר דני רוזן. "לא ייתכן לנהל מדינה בצורה כזו, היום זה אני ומחר זה אתה"

דני רוזן, בן זוגה של תנ"צ אהובה תומר ז"ל, היה האיש שהצית את המחאה במהלך טקס האזכרה הממלכתי לקורבנות אסון הכרמל. לפני נאומו של ראש הממשלה קם רוזן, דרש להוציא את השר אלי ישי מהמקום וצעק.

לאחר סיום הטקס הסביר רוזן כי "לא ייתכן שאדם כזה יבוא, יישב בשורה הראשונה בתור מכובד, בלי טיפת בושה. אם קוראים את כל דוחות מבקר המדינה, דוח אחר דוח, מטילים את האשם על אלי ישי".

"אני חושב שאלי ישי זה שיא הצביעות", אמר רוזן לחדשות 2. "שאדם כזה שמשמש כשר בממשלת נתניהו ירחוץ בניקיון כפיו ויבוא לאירוע כזה. זו סטירת לחי לאינטליגנציה של ההורים האבלים והוא יושב ומטריח את עצמו לצאת רק כאשר מגיעים הרבנים הראשיים. מה שקורה במדינה לא מעניין אותו, מעניין אותו מה שקורה במדינת ההלכה שלו".

"היום זה אני ומחר זה אתה"

רוזן המשיך ותקף, "לא ייתכן ששר כזה ישמש בתפקיד כזה בכיר בממשלה וראש הממשלה, שהוא חסר תוקף מוסרי, מאשר לו להמשיך לשבת בממשלה". במהלך המהומה בטקס עלו גם קולות אחרים מקרב בני המשפחות, כאלה שהתנגדו להקמת ועדת חקירה ואף חשבו שהמחאה בטקס היא בגדר "בושה".

"אם הוא היה מוציא את השר מהאירוע, לא הייתי משמיע שום ביקורת", הסביר רוזן. "נתתי לו אופציה - או שהשר יוצא או שאני יוצא, לא ניסיתי להפריע לו באירוע". רוזן הבטיח להמשיך במאבקו: "השלב הבא יהיה להילחם בתופעה הזו. פעם איינשטיין אמר שהעולם הזה מלא בסכנות ואת הסכנות אפשר לעצור. הוא אמר שמי שגורם לסכנות זה לא הרעים, אלא אתם, אלה שלא עושים מעשה למנוע את זה".

הוא קרא לבני המשפחות השכולות ולאזרחים להצטרף לקריאתו, "הגיע הזמן שלא רק אני, אלא עוד ועוד אנשים יצטרפו למהלך של התקוממות. לא ייתכן לנהל מדינה בצורה כזו, היום זה אני ומחר זה אתה. אני יכול רק לומר שאני לא אשקוט על השמרים, בטח ובטח כל עוד אלי ישי יושב כשר במדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

אלמנת הסוהר שנספה: דור הולך ודור בא

חופית חייט: "דני ישמור על אלה"

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

44 הרוגים באסון הכרמל

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון