הוריו של הנער שהתאבד: "ירדו לו לחיים"

הוריו של התלמיד בן ה-16 שהתאבד בתלייה לאחר הקנטות בלתי פוסקות מצד חבריו בפייסבוק, לא מעכלים את האסון שקרה לו. "הוא תמיד התלונן שמקניטים אותו", אמרה אמו בצער. "כתבו לו: 'אתה כלב, אנחנו לא הורגים אותך כי אנחנו מצער בעלי חיים"

הוריו של הנער בן ה-16 ממרכז הארץ שהתאבד בתלייה מתקשים להשלים עם הטרגדיה שפקדה אותם. אחרי תקופה ארוכה שבה בנם היה נתון ללחץ כבד מצד חבריו ללימודים, הוא שם אמש קץ לחייו בתלייה במהלך צ'ט בפייסבוק, אחרי שחבריו ברשת החברתית עודדו אותו להתאבד.

"הוא תמיד התלונן שמקניטים אותו שהוא נמוך", סיפרה אמו בכאב בריאיון לחדשות 2. "ניסיתי לעודד אותו ואמרתי לו שיש הרבה אנשים נמוכים שהם מצליחים ומפורסמים, אבל זה שיגע אותו שיורדים לו לחיים".

"הוא היה במעקב גדילה", ציינה אמו בבכי. "הוא לא התאים  לחברה שגדלה פה היום, כי הוא לא ישב לעשן איתם, לשתות איתם אלכוהול או לצאת איתם לדיסקוטקים. הוא לא היה שייך".

"היו סימנים. הרגשנו הרבה פעמים שמציקים לו אבל הוא מבחינתו לא הראה את זה אף פעם", סיפר אביו. "ניסינו לדובב אותו הרבה פעמים אבל הוא תמיד טען שהכל בסדר".

כתבו לו: "אתה כלב, אנחנו לא הורגים אותך אותך כי אנחנו מצער בעלי חיים"

"אתמול לפני שהוא הלך לבית הספר הלכנו לרופאה ודיברתי איתו בדרך, ואז הוא קצת שחרר את מה שעל לבו, ואמר שהם נהגו לחקות אותו ולצחוק עליו שהוא בוהה", הוסיפה האם. "רק בלילה ראיתי מה הם אמרו לו בפייסבוק ואיך שהם הקניטו אותו. אני לא יודעת מה הוא העלה לפייסבוק שלו, הילדים שלי מחקו חלק מההערות לפני שהספקתי להסתכל".

לדבריה, בחלק מהתכתובות נרשם: "אתה כלב, אנחנו לא הורגים אותך כי אנחנו מצער בעלי חיים". "התעללו בו נפשית, הרסו לי את הילד. אני רוצה לדעת מה קרה בשעה הזאת אחרי שהוא דיבר איתנו אחרי שהוא יצא מהפייסבוק, עד שהבת שלי נכנסה לבית ומצאה אותו תלוי", זעקה האם.

"אני מדברת עכשיו באפיסת כוחות, אחרי שהספדתי אתמול את הבן שלי בהלוויה שלו", הוסיפה. "אני אהיה השגרירה של הילדים האלו שסובלים ולא מאתרים אותם בבתי הספר, כדי ששום ילד אחר לא יעבור את מסכת העינויים שהילד שלנו עבר".

"הוא נפרד מהחברים והמשפחה"

את הסיפור הטרגי חשפה בצהריים הכתבת יפה גליק בתכנית "הכול דיבורים" עם ירון דקל בקול ישראל. אחותו בת ה-12 היא שמצאה את גופתו התלויה במקלחת.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה חשד כי הנער, תלמיד כיתה י', סבל מהתנכלות ברשת מצד צעירים אחרים עמם למד. על פי הדיווח בקול ישראל, בשיא הסכסוך, קרא לו אחר המעורבים בפרשה ליטול את חייו. במשטרה בודקים כעת אם חבריו עודדו אותו להתאבד.

"לא היו שום סימנים מוקדמים", אמרה אורנה, תושבת המקום לרשת ב' וסיפרה על ההלם: "קשה לעכל. כולם הופתעו. זה ילד נער מתבגר רגיל, ילד אהוב, שמחובר למשפחתו". קרוביו של הנער, שהוזעקו למקום, ראו את התכתובת שהובילה לטרגדיה הנוראית. "היו שם אמירות של הילד עצמו", ציינה אורנה, "הוא נפרד מהחברים, מהוריו, שם שירים של זוהר ארגוב ז"ל שקשורים להתאבדויות". 

עוד סיפרה אורנה, כי חלק מהאמירות ב"פייסבוק" הוסרו מיד לאחר ההתאבדות בידי הילדים שהיו בקשר אינטרנטי איתו. "כנראה הם הרגישו אשמה בגלל מה שקרה", הסבירה והביעה צער על כך שאיש לא הבחין במתרחש, דבר שיכול היה למנוע את האסון: "לא היה מבוגר אחראי בסביבה".

גם רכזת הקהילה ביישוב בו למד הנער התקשתה לעכל את הבשורה המרה. "הוא היה ילד מלא שמחת חיים ובאמת ילד טוב, כשהוא היה עושה משהו לא נכון הוא היה מתייסר". הרכזת, ששוחחה עם אמו של הצעיר, סיפרה שהוא ספג יחס מזלזל כיוון שהוא לא שתה או עישן. "הוא לא שיחק לפי כללי המשחק של בני כיתתו וזה כנראה מה שהביא אותו לאן שאותו", הוסיפה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק