ניסה לקלף תפוז - ודקר עצמו בעין

התאונה הביתית כמעט עלתה בראייה: ראייתו של נער בן 15 מהצפון ניצלה בנס לאחר שהכניס לעצמו בטעות סכין חדה לעין, אך זו פגעה בקרנית וכנראה לא נכנסה לעומק העין. הוא עבר ניתוח דחוף בביה"ח כרמל

אחמד חיג'זי (המרכז הרפואי כרמל)

קילוף תמים של תפוז כמעט גרם לנער בן 15 מהצפון לאבד את עינו: אחמד חיג'זי מתמרה מתאושש בימים אלה מניתוח דחוף בבית החולים כרמל, לאחר שדקר את עצמו בטעות בעין עם סכין.

אחמד סיפר כי הוא ישב בחצר ביתו וניסה לקלף תפוז כדי לאכול, כשכמה טיפות ממיץ התפוז נכנסו לו לעין. כדי לנגב את הטיפות הצורבות, הרים אחמד את היד לכיוון הפנים, אך עשה זאת עם היד עם הסכין, באופן אינסטנקטיבי, במקום עם היד הפנויה.

הסכין נכנס עמוק לתוך העין. "ראיתי את העין של אחמד והיא הייתה מלאה דם ודמעות", סיפר אביו מוחמד. "הילד צעק ובכה מתוך פחד, הכנסתי אותו מיד לאוטו".

הסכין לא נכנסה לעומק העין

בבית החולים אבחנו כי הסכין קרעה את קרנית העין - ובדרך נס לא נכנסה עד עומק העין. אחמד נכנס לניתוח דחוף. בחדר הניתוח תפרו הרופאים מיכאל היימס וד"ר תגיל ערב את הקרנית. בסופו של דבר הניתוח הוכרז כהצלחה.

"בבדיקות אחרי ניתוח העין, נראה כי הצלחנו להציל את הראייה של אחמד", הסביר ד"ר היימס. "בימים הקרובים נוציא לו את התפרים מהקרנית ונבדוק את התקדמות הראייה שלו. אנחנו מצפים לתוצאות טובות".

אחמד עצמו סיפר לאחר הניתוח: "עכשיו אני מרגיש הרבה יותר טוב. הראייה חוזרת לי לאט לאט ואני מקווה שבעזרת השם הכל יסתדר".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק