עלייה של 40% במספר ההטרדות המיניות בשירות המדינה

"הארץ" מביא הבוקר נתונים חמורים לפיהם בשנת 2010 נפתחו 125 תיקים נגד עובדים בשירות המדינה בחשד להטרדה מינית. מדובר בעלייה חדה של כ-40% לעומת שנת 2009. המשרד המוביל במספר התלונות: משרד החינוך

יותר הטרדות מיניות - יותר מתלוננות: בשנת 2010 נרשמה עלייה חדה של כ-40% במספר התלונות על הטרדה מינית בשירות הציבורי. מדובר ב-125 תיקים וחקירות שנפתחו בשנה החולפת לעומת כ-90 שנפתחו בשנת 2009 - כך עולה מנתונים שמפרסם הבוקר תומר זרחין מעיתון "הארץ".

בין המשרדים המובילים בקטגוריה הזו נמצאים משרד החינוך עם 26 תיקים על הטרדה מינית, אחריו משרד הבריאות עם 23 תיקים ולאחר מכן רשות הדואר ורשות השידור. במשרד ראש הממשלה אגב נפתחו רק שני תיקים בחשד לביצוע הטרדות מיניות.

פרקליטתה של ד"ר אורלי אינס, שהתלוננה כי הותקפה מינית על ידי ניצב אורי בר-לב אמרה כי אין לה ספק שפרסום תלונות או הרשעה של בכירים גורר אחריו גל של תלונות, מכיוון שאז הנשים מרגישות יותר נוח להתלונן. "עם זאת, יש להיזהר ולבדוק תמיד אם מדובר בתלונות שיש מאחוריהן בסיס - כי ישנן נשים שבוחרות להתלונן שלא מסיבות ענייניות", הוסיפה עו"ד רחל תורן.

גם מיכל רוזין, מנכ"ל איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, מדווחת כי בסוף השבוע האחרון לאחר הרשעתו של הנשיא לשעבר משה קצב היה גידול משמעותי במספר הנשים שהתקשרו להתלונן על הטרדה או תקיפה מינית שחוו. "הטלפון לא הפסיק לצלצל", אמרה רוזין, "החשיפה התקשורתית מעוררת אצל הנפגעות זיכרונות ממקרה התקיפה".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק