נתניהו התקשר לברך את אשת הצוער שילדה: "זהו יום עצוב-שמח"

לצד המבקרים הרבים והאיחולים מבני המשפחה, אחלאס אבו ריש, שאיבדה את בעלה שנספה באסון האוטובוס בכרמל הבוער, זכתה היום לברכה מיוחדת מרה"מ נתניהו שהתקשר לברך אותה על לידת בתה רהב. "אני ורעייתי התרגשנו לשמוע על הלידה", אמר נתניהו והוסיף: "זהו יום עצוב-שמח"

וסים אבו ריש. נספה לפני הלידה (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אחר הצהריים עם אחלאס אבו ריש, אלמנתו של צוער השב"ס וסים אבו ריש שנספה באסון הכרמל לפני כחודש, ובירך אותה לרגל לידת בתה בבית החולים בנהריה.

נתניהו סיפר למשפחה כי רעייתו והוא התרגשו כאשר שמעו על הלידה. "זהו יום עצוב-שמח", אמר ראש הממשלה לבני המשפחה. "התקשרתי כדי לחזק אתכם ולשמוח בשמחתכם. אנחנו שמחים על החיים החדשים, ומתפללים שלא תדעו עוד צער".

האם הטרייה סיפרה לראש הממשלה כי החליטה לקרוא לבתה בשם רהב, שבחר בעלה המנוח וסים. "הוא תמיד היה איתי וגם היום הוא איתי", אמרה. לאבו ריש, תושבת הכפר ירכא, יש כבר שתי בנות גדולות. היא סיפרה למקורביה שבתחילה היא התלבטה לגבי השם "רהב", אך אחרי שווסים נספה - ידעה שזה מה שהיה רוצה.

וסים ואחלאס, בת 27, היו נשואים שמונה שנים וזו כאמור בתם השלישית. כשתשוב לביתה, כך אמרה, יסייעו לה בטיפול בבנותיה קרובי משפחתה, כמו גם משפחתו של וסים.

משפחות ההרוגים: "איש מהממשלה לא מדבר איתנו"

לפני כחודש תקף ניצב בדימוס זאב אבן-חן, אביה של טופז אבן-חן שנהרגה באוטובוס הצוערים, את ממשלת ישראל וקרא לראש הממשלה להתפטר וללכת לבחירות בעקבות ההתנהלות לפני האסון ובמהלכו.

בריאיון לתכנית "אולפו שישי", תקף אבן חן בחריפות את ראש הממשלה על כך שאיש משרי הממשלה, וראש הממשלה ביניהם, לא באו לביתו אחרי האסון. "מדינת ישראל התגלתה במלוא מערומיה, בשיא חולשתה, אויבינו מסביב רואים הכל ומרוצים" ציין ודרש להעמיד את ראש הממשלה לחקירה פלילית על נסיבות האסון. על ראש הממשלה אמר: "לא הוא צריך לקבוע, אלא העם צריך לקבוע אם הוא וממשלתו נשארים".