חי: כנס בנושא אתגרי יהדות אירן

כנס מיוחד בנושא תרומתה של יהדות אירן והאתגרים שעומדים בפניה בעת הנוכחית נפתח אתמול במוזיאון בית התפוצות באוניברסיטת תל אביב. הכנס עוסק בחיי הקהילה, בתרבות, באמנות וגם בקולנוע האירני. הצטרפו אלינו לשידור החי מיומו השני של הכנס

"סיפור אירן והיהודים": כנס בינלאומי שנפתח אתמול בתל אביב עוסק במורשת העבר של יהדות אירן והאתגרים העומדים בפניה בתקופה רגישה זו. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים את הכנס בשידור חי.

הכנס עומד במרכזה של תערוכה ייחודית שנפתחה אתמול במוזיאון בית התפוצות. לאחר שנים בהם נשכחה תרומתה של יהדות אירן, תערוכה חדשה במוזיאון עוסקת בהיסטוריה המורכבת של היהודים במדינה, תרומתם לאירן ותרומתם למורשת היהודית.

את הכנס פתח אתמול פרופ' דוד ירושלמי באוניברסיטת תל אביב בפאנל "יהודים על אדמת אירן". בהמשך דנו מגוון מומחים ללימודי אירן וליהדות בפאנלים השונים: "יהודי אירן בדורות האחרונים", "אמנות, תרבות חומרית ופולקלור", ו"יהודים בקולנוע האירני".

היום אנו מעבירים בשידור חי את הפאנל בנושא "החברה האירנית: בין האייתולות והאינטרנט"; פאנל בנושא "אירן בזירה הבינלאומית" בהשתתפות ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי; פאנל בנושא "תכנית הגרעין האירנית" בהשתתפות יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ שאול מופז; וכן את נאומה של יו"ר האופוזיציה ציפי לבני.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק