מהבוקר: שביתה כללית בנמלי הים

שביתה נוספת בפתח: בעקבות מבוי סתום במשא ומתן בהסכמי השכר בין ההסתדרות והאוצר, עובדי הנמלים בחיפה, אשדוד ואילת יחלו מחר בבוקר בשביתה ללא הגבלת זמן. "העמדה הבלתי מתפשרת של האוצר הובילה לשביתה", אמר יו"ר האגף לאיגוד מקצועי

מהשביתה ברשויות המקומיות הצלחנו להתחמק ברגע האחרון, אך שביתה חדשה עומדת בפתח. החל מהשעה 6:00 לא תתבצע טעינה ופריקה של מטענים מכל סוג בנמלי חיפה, אשדוד ואילת.

ההסתדרות הודיעה על השביתה לאחר שהמו"מ שהתקיים אמש בלשכתו של יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, מול הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, הגיע למבוי סתום, כשעיקר המחלוקת היא על תוספת השכר לעובדי דור ב', שהעסקתם החלה לאחר הסכמי הרפורמה בנמלים בפברואר 2005.

מההסתדרות נמסר כי הם דורשים מהאוצר תוספת שכר של 5% לעובדים אלו שלא נהנו מתוספת השכר שניתנה לכלל העובדים במגזר הציבורי, ובנוסף קיימת גם מחלוקת לגבי גובה תוספת השכר החל מפברואר 2010.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, אמר כי "למרות ניסיונות חוזרים ונשנים מול משרד האוצר יש מבוי סתום במו"מ. העמדה הבלתי מתפשרת של האוצר הובילה לשביתה אני קורא לאוצר להתעשת ולהגיע להסכם מוקדם ככל שניתן".

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, סיפר כי "למרות שהפערים בין האוצר לבין ההסתדרות קטנים, האוצר ממשיך להתבצר בעמדתו. אנו יוצאים היום למאבק חסר פשרות עד אשר נגיע להסכם שכר ראוי עבור עובדי הנמלים".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים על השביתה בנמלים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק