התינוק הראשון של שנת 2011

בזמן שרובכם חגגתם במסיבות או צפיתם בחגיגות ברחבי העולם - בבתי החולים בישראל עבדו קשה מאד ונערכו למבול של לידות. הרי ידוע שנשים מסויימות אפילו מנסות "להתאפק", כדי שבתעודת הלידה של התינוק החדש יהיה כתוב "1 בינואר". טטיאנה הופמן על העולם שחוגג שנה חדשה, ועל התינוקות שנולדו בתאריך שמורכב כולו מהספרה 1

איריס זומר לא תיכננה כלום. זה פשוט קרה: הבן שלה נולד דקה אחרי חצות, התינוק הראשון של שנת 2011.

בזמן שברחבי העולם ספרו לאחור לקראת חצות, הרימו כוסיות והתנשקו – בבתי החולים ברחבי הארץ התכוננו למבול של לידות. הרי ידוע שנשים מסויימות אפילו מנסות "להתאפק", כדי שבתעודת הלידה של התינוק החדש יהיה כתוב "1 בינואר". "הלידה היתה קצרה מאד, רק כ-40 דקות, עד שהוא נולד בשעה חצות ודקה", מספרת האם הטרייה ממיטתה בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע.

לעומת חדרי הלידה – המועדונים ברחבי הארץ דווקא היו מפוצצים, כל אחד לפי המסורת שלו. אבל עם כל הכבוד לחגיגות הסילבסטר בישראל, הן עדיין רחוקות מאלה שמעבר לים, בעיקר בסדר הגודל. שני מיליון בני אדם על החוף של קופקבנה בריו, עם הלוגו של האולימפיאדה, והחמישית של בטהובן בקצב הסמבה; ובניו יורק - מיליון בני אדם בטיימס סקוור, מוקסמים מכדור הבדולח, מפתיתי הקונפטי, ועם פרנק סינטרה האגדי ברקע.

באירופה הכל היה קטן יותר, אבל עדיין מדובר במאות אלפי חוגגים: כך בברלין מול שער ברנדנבורג, כך בלונדון ליד הביג-בן, ורק במוסקבה ירד שלג. ביתר מדינות אירופה לא ממש התגעגעו אליו, אחרי סופות השלג הגדולות של המאה, בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק