השיבושים ברכבת: "אין הערכת זמן למועד סיום השיבושים"

תנועת הקרונות מהדגם שגרם לשריפה שהביאה ליותר מ-100 פצועים הופסקה – והבוקר, יום ראשון – מהימים העמוסים של הרכבת – נרשמים שיבושים קשים בתנועה. בחיפה אירעה תקלת קטר באחת הרכבות מה שהוביל לעומסים קשים עוד יותר

בעקבות ההודעה על השבתת כל הקרונות מסוג IC3 מדנמרק, שפורסמה לראשונה בחדשות 2 באינטרנט, צפויים שיבושים קשים בתנועת הרכבות מהבוקר, ועד להודעה חדשה. רכבת ישראל הודיעה כי בכוונתה להשבית 45% מהרכבות הנוסעות, מה שיוביל לביטול חלק מהקווים ולפגיעה בלוחות הזמנים של קווים אחרים.

משה אמסלם, סמנכ"ל ברכבת ישראל אמר בשיחה עם ערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט כי הנוסעים דווקא מבינים את השיבושים בשל הפסקת התנועה: "דאגנו לפרסם ולהבהיר את נושא לוח הזמנים המיוחד שהפעלנו. אני שומע הבנה מהנוסעים, הבטיחות היא מעל הכול ואנחנו רוצים לעשות את הבדיקה ולהפעיל את הרכבות ללא שום סיכון".

אמסלם סיפר כי בגלל תקלת קטר ברכבת בחיפה, היו שיבושים נוספים כשהרכבת הבאה אחריה נאלצה להתמודד עם נוסעים רבים עוד יותר. ומתי חוזרים לשגרה? על כך אמר אמסלם כי אין הערכת זמן באשר למועד הצפוי לסיום השיבושים.

15% מהיצע המושבים יצומצם

בהודעה שנמסרה לתקשורת מטעם רכבת ישראל ביום חמישי האחרון, פורסם כי הרכבת תבצע שינויים להתמודד עם הצמצום. נמסר כי למרות שמדובר ב-45% מהרכבות שיושבתו, הצמצום הדרוש בכמות הנוסעים הוא רק 15%. עוד נמסר כי נוסעים אשר רכשו כרטיסי "חופשי חודשי" לסוגיו לקו שיבוטל, יקבלו החזר כספי.

בין הקווים שתנועתם תופסק: קו תל אביב-ירושלים, קו הוד השרון-ראשון לציון וקו באר שבע-דימונה. בנוסף, נמסר כי לא פחות מ-11 תחנות יופסקו לחלוטין. מהרכבת נמסר כי הקווים שבוטלו הם רק אלו אשר להם קיימת חלופה של תחבורה ציבורית.

אתמול: "לעצור את כל הרכבות מהדגם הדני"

בעקבות אירוע השריפה השבוע ברכבת, שגרם לפציעתם של יותר מ-100 בני אדם, הורתה אתמול הנהלת רכבת ישראל לעצור את כל תנועת הרכבות מהדגם שהתלקח ועלה באש. מדובר בדגם 3IC מדנמרק, ש-48 קרונות ממנו קיימים היום בישראל.

ברכבת הודיעו אמש כי בדיקה מקיפה העלתה שמדובר בקרונות מסוכנים ובעקבות ההחלטה תחול ירידה במספר הרכבות הפעילות בישראל. "ועדת הבדיקה אשר מינה מנכ"ל רכבת ישראל, חקי הראל, הציגה את ממצאי הבדיקה הראשוניים לאירוע השריפה, השוללים את ההנחה הראשונית כי השריפה נגרמה כתוצאה מקצר חשמלי ומעלה היתכנות לתקלה מכאנית", נמסר מרכבת ישראל.

השימוש יופסק עד השלמת הבדיקות

"כתוצאה מכך, הוחלט כי בשלב זה יופסק זמנית השימוש בקרונועים מסוג IC3 לצורך השלמת הבדיקות המכאניות אשר החלו מייד לאחר האירוע", נמסר עוד. בשלב זה, מצביעים הממצאים הראשוניים על ציר הקרדן כגורם אפשרי לפגיעה במיכל הסולר אשר ככל הנראה גרם לדלקה.

הקרדן הוא המעביר את הסיבוב מהמנוע אל הגלגלים וממוקם בחלקו הפנימי של מיכל הסולר. בשלב זה עדיין נבדקת הסיבה שהביאה לשבירת הקרדן. היום תפעל תנועת הרכבות כסדרה, למעט קו הרכבת בין בית שמש לירושלים ובין באר שבע ודימונה ויופעל שירות שאטלים עבור הנוסעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

עוד בנושא:

רס"מ סלמאן עמאר שוחרר מבית החולים לביתו

הלוחם שחילץ: לא חושב שאני גיבור

קרונות נוסעים עלו באש ליד שפיים