הסתיימה פגישת ראשי הרשויות והאוצר

לאחר שהבוקר התפוצצה פגישת המשא ומתן בין ראשי הרשויות המקומיות וראשי הערים עם האוצר, בצהריים חודשו המגעים בתקווה להשגת הסכם שימנע את ההשבתה ביום ראשון. למרות שבמהלך הפגישה הגיעו הצדדים למספר סיכומים, הודיעו במרכז לשלטון מקומי כי השביתה תחל כמתוכנן ביום ראשון

מאמצים אחרונים בהחלט: לאחר שהשבוע הכריזו כי ביום ראשון הקרוב ייצאו לשביתה כללית ברשויות המקומיות, מנסים היום ראשי הרשויות ושר האוצר יובל שטייניץ למנוע את השיבושים הקשים.

מוקדם יותר היום הסתיימה פגישת המשא ומתן עוד לפני שהחלה, אך בצהריים חודשו המגעים, במטרה להגיע להסכם.

במהלך הפגישה הציעו שר האוצר ושר הפנים כי יוקם צוות שיבחן תוך פרק זמן של עד שלושה חודשים את נושא תאגידי המים ומחיר המים הציבוריים בישראל. ההצעה היא כי ימונה צוות מקצועי בהשתתפות אנשי השלטון המקומי, משרד האוצר ומשרד הפנים שיבחן את הנושא ויגיש המלצות. הצעה זו זכתה לתמיכה של מרבית ראשי הרשויות שהשתתפו בדיון.

עם זאת, בשיחה שקיימנו עם לינדה ששון, דוברת המרכז לשלטון מקומי, היא הודיעה בשם ראשי הרשויות כי נכון לעכשיו השביתה יוצאת לדרך כמתוכנן ביום ראשון בבוקר.

שביתה שאינה מוגבלת בזמן

במרכז השלטון המקומי מוחים על הקיצוץ בתקציב החינוך והחלטת הממשלה להעלות את מחירי המים. לאחר ההכרזה על השביתה השבוע, הצטרף למאבק ראשי הרשויות המקומיות גם פורום 15 הערים העצמאיות, שישבתו גם הן. ראשי הרשויות וראשי הערים הבהירו כי השביתה אינה מוגבלת בזמן.

יו"ר השלטון המקומי שלמה בוחבוט הביע היום פסימיות עוד לפני הפגישה. "אנחנו הפעם לא מתכוונים להתקפל כל-כך מהר", אמר. "אם שר האוצר יהיה מוכן לחתום אתנו הסכם, אני אביא אותו לישיבת המרכז - אבל נכון לרגע זה, השביתה תקפה", הוסיף בוחבוט.

פרט לרשויות המקומיות, הערים שישבתו הן: אשדוד, באר שבע, גבעתיים, הרצליה, חדרה, חולון, כפר סבא, נתניה, פתח תקווה, ראשון לציון, רחובות, רמת גן, רעננה ותל אביב-יפו.

הרשויות שלא מצטרפות לשביתה הן ירושלים וחיפה. בעיריית ירושלים אמרו אמש כי "העירייה מזדהה עם מטרות המאבק, אך לא ניתן להשבית עיר בירה אשר התושבים בה סובלים מידי יום משיבושים, השבתות ואירועים שונים, וראש העיר מעוניין להקטין למינימום את סבלם של התושבים".

הגופים השובתים

במהלך השביתה צפויים שיבושים קשים בבתי הספר ובגנים: הסייעות בגנים ומחצית מהמורים בבתי הספר העל-יסודיים לא יגיעו למוסדות החינוך. גם השרתים, אנשי התחזוקה והמאבטחים ייעדרו.

עם זאת, במשרד החינוך הודיעו כי מבחינתם הלימודים מתקיימים כסדרם. במשרד קראו לתלמידים וגם למורים להגיע לבית הספר.

לא תהיה קבלת קהל או מענה טלפוני ברשויות, כולל לשכות הרווחה. כמו כן, לא תיאסף אשפה מהרחובות והפקחים לא ירשמו דוחות חנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק