בגלל השריפה: דגמים מהקרון שנשרף יקורקעו

פרסום ראשון: ברכבת ישראל הודיעו הערב כי כל תנועת הרכבות מהדגם שהתלקח ועלה באש תופסק, והקרונות מאותו הסוג שהתלקח ייצאו משימוש עד להודעה חדשה. ההחלטה תוביל לשינוי בלוח הרכבות לשבוע הקרוב

פרסום ראשון: בעקבות אירוע השריפה השבוע ברכבת, שגרם לפציעתם של יותר מ-100 בני אדם, הורתה הנהלת רכבת ישראל לעצור את כל תנועת הרכבות מהדגם שהתלקח ועלה באש. מדובר בדגם 3IC מדנמרק, ש-48 קרונות ממנו קיימים היום בישראל.

ברכבת הודיעו הערב כי בדיקה מקיפה העלתה שמדובר בקרונות מסוכנים ובעקבות ההחלטה תחול ירידה במספר הרכבות הפעילות בישראל. "ועדת הבדיקה אשר מינה מנכ"ל רכבת ישראל, חקי הראל, הציגה את ממצאי הבדיקה הראשוניים לאירוע השריפה, השוללים את ההנחה הראשונית כי השריפה נגרמה כתוצאה מקצר חשמלי ומעלה היתכנות לתקלה מכאנית", נמסר מרכבת ישראל.

השימוש יופסק עד השלמת הבדיקות

"כתוצאה מכך, הוחלט כי בשלב זה יופסק זמנית השימוש בקרונועים מסוג IC3 לצורך השלמת הבדיקות המכאניות אשר החלו מייד לאחר האירוע", נמסר עוד. בשלב זה, מצביעים הממצאים הראשוניים על ציר הקרדן כגורם אפשרי לפגיעה במיכל הסולר אשר ככל הנראה גרם לדלקה.

הקרדן הוא המעביר את הסיבוב מהמנוע אל הגלגלים וממוקם בחלקו הפנימי של מיכל הסולר. בשלב זה עדיין נבדקת הסיבה שהביאה לשבירת הקרדן. מחר תפעל תנועת הרכבות כסדרה, למעט קו הרכבת בין בית שמש לירושלים ובין באר שבע ודימונה ויופעל שירות שאטלים עבור הנוסעים. במהלך סוף השבוע תפרסם רכבת ישראל לוח זמנים חדש. הנוסעים מתבקשים להתעדכן בשינויים באתר האינטרנט של הרכבת ובמוקד הטלפוני (*5770).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

עוד בנושא:

רס"מ סלמאן עמאר שוחרר מבית החולים לביתו

הלוחם שחילץ: לא חושב שאני גיבור

קרונות נוסעים עלו באש ליד שפיים