"הרגשנו שדני איתנו בחדר הלידה"

הכבאי דני חייט נהרג באסון הכרמל וכבר לא יזכה להכיר את בתו, אלה, שנולדה הלילה. לצד אשתו חופית הייתה הלילה בחדר הלידה אחותו טלי. "נוכחותו של דני כאילו הורגשה בחדר הלידה", סיפרה אחותו. "חופית מגלה בימים אלו שיש בה המון עוצמה", היא מוסיפה

חיים מתוך השכול: בת נולדה הלילה לכבאי דני חייט ז"ל שנספה באסון השריפה בכרמל, בעת שניסה לעזור לאוטובוס צוערי השב"ס. משפחתו הנרגשת: "דני לא היה רוצה שנשקע באבל".

טלי בן יקיר, אחותו של דני חייט, ליוותה הלילה את אשתו חופית בחדר הלידה. "היא נולדה בריאה וחופית קראה לה אלה, השם שהיא ודני הספיקו לבחור עוד לפני שהוא נהרג",, מספרת האחות טלי. "יש הרבה שמחה במשפחה ואני בטוחה שזה גם מה שדני היה רוצה", היא הוסיפה.

"חבל שהתינוקת לא תזכה להכיר את אביה"

הכבאי דני חייט ז"ל (חדשות 2)
"חופית הייתה זו שלחצה על ילד נוסף וקיוותה שזו תהייה תינוקת. הם תכננו את ההיריון יחד ועשו הכל כדי שזו באמת תהייה בת", סיפרה טלי על הימים שקדמו להריון. "דני היה מאושר כשהוא גילה שחופית אכן נושאת ברחמה בת וחבל שהתינוקת לא תזכה להכיר את אביה שהיה כולו טוב ויופי", הוסיפה האחות.

למרות השמחה, המשפחה עדיין מתאוששת מהאבל. "דני היה משכמו ומעלה, כל הקלישאות שנוהגים לומר על אדם שנפטר נכונות במקרה שלו", סיפרה אחותו טלי. "הוא עשה כל דבר עם צחוק והחיוך היה הדבר הראשון שקרן ממנו", היא מוסיפה בכאב.

"הייתי צמודה לחופית במשך כל הלידה והיא לא הייתה אף רגע לבד. הנוכחות של דני כאילו הורגשה בחדר", סיפרה חופית. "חופית מגלה שיש בה המון עוצמה בימים אלו וזה גורם לכולם מסביב להתגאות", סיכמה טלי.

מעצב לשמחה: בת נולדה לדני חייט

לכבאי דני חייט ז"ל ולאלמנתו חופית נולדה במהלך הלילה בת בריאה במשקל 3.6 קילוגרמים. לחופית, שרק שלשום קמה מהשבעה, וגם לתינוקת החדשה שלום. את השם עוד הספיקה חופית לבחור יחד עם דני.

אמש אושפזה חופית בבית חולים העמק בעפולה לקראת לידת הבת שדני כבר לא יזכה להכיר. הכבאי דני חייט נהרג ביום הראשון לשריפה בכרמל יחד עם הנער אלעד ריבן והכבאי אורי סמנדייב ז"ל. השלושה נלחמו באש שאחזה באוטובוס הצוערים של שירות בתי הסוהר וניסו להציל את הלכודים כשהם נאבקים בעזרת זרנוק בודד.

"מפחיד אותי לחשוב על לידה בלעדיו, על שתי חגיגות בר מצווה ועל הלילות הארוכים", אמרה חופית לפני מספר ימים לעיתון "ידיעות אחרונות". "אני מכירה את דני ובטוחה שאילו השריפה הייתה פורצת מחר הוא היה עושה בדיוק את אותו הדבר", היא הוסיפה.

הקורבן האחרון של השריפה בכרמל

דני חייט היה הפצוע האחרון של אסון השריפה בכרמל. חייט בן ה-35 היה בין הראשונים שהגיעו לאוטובוס צוערי שירות בתי הסוהר בכרמל ונפצע אנוש בניסיון לחלצם מהאש. הוא הותיר אחריו אישה בהריון, שני בנים ושני אחים.

אמו של חייט, היא שמסרה את ההודעה המרה על מותו לכלי התקשורת. "בני דני חייט נפטר. הוא עזב משפחה אוהבת וחברים והלך למקום אחר שבו אוהבים אותו לא פחות", אמרה היום בכאב בבית החולים רמב"ם.

מאז שחולץ מזירת האירוע בכרמל, היה דני חייט מאושפז בבית החולים רמב"ם בחיפה במצב קשה. לצד הצוות הרפואי שליווה את הטיפול הרפואי בכבאי דני חייט, מפקד יחידת החילוץ יזרעאל, הייתה כל העת גם אשתו חופית, שנמצאת בסוף החודש התשיעי להריונה. "הוא חזק והוא ינצח ועוד יניף את הדגל האדום של יחידת החילוץ", אמרה חופית רק לפני כשבוע.

"משפחת הכבאים מרכינה ראש על מותו של דני שמסר נפשו בניסיון להציל את הלכודים מאוטובוס הצוערים של השב"ס", אמר נציב כבאות והצלה שמעון רומח, על מותו של חייט ששימש כמפקד יחידת החילוץ עמק יזרעאל.

נלחם באש באומץ לב

תמונות שפורסמו לאחר האסון מתארות בין היתר את רגעיו האחרונים של חייט, שהוזעק לחלץ את הצוערים שנלכדו באוטובוס הבוער. יחד עם שני כבאים נוספים, הוא מיהר אל הלהבות בכבאית המיושנת ונלחם באומץ לב נדיר בחומת האש הענקית.

בתמונות, שצילם אלי יבלינוביץ ומתעדות את הרגעים מהאסון, נראים הכבאים מנסים לכבות את הרכב הבוער ללא הצלחה. אחד מהם תופס את ראשו כשהוא מפנים את גודל הדליקה, אך ממשיך במאמצי הענק בתקווה שמישהו מהצוערים אולי ייצא חי מהתופת.

השלושה, ללא ציוד מגן, ידעו שהקרב כנראה אבוד - אבל סירבו להרים ידיים. לבסוף גם הם לא יכלו ללהבות. הכבאים נקלעו למלכודת האש: אלעד ריבן, המתנדב הצעיר בן -16 ואורי בן ה-27, נספו. היום כאמור, נכנע גם חייט ללהבות.

באחת התמונות ניתן לראות את רכבה של תנ"צ אהובה תומר מצולם על רקע הלהבות - רגע לפני שנלכד בהן. אהובה תומר נכוותה קשות - וכעבור ארבעה ימים מתה מפצעיה.

התמונות האחרונות של רגעי המאבק באש

שבוע לאחר אסון האוטובוס, נחשפו תמונות חדשות של רגעי המאבק באש - דקות לפני שצוערי האוטובוס והכבאים נכנעו לאש.

בתמונות שהגיעו לידי חדשות 2 באינטרנט נראים הכבאים דני חייט, הנער אלעד ריבן ואורי סמנדייב ז"ל יושבים יחד בכבאית המיושנת. דני מסובב את ראשו לאחור כדי לנהוג ברברס, ואילו אלעד ואורי תופסים את ראשיהם כלא מאמינים. לצד הכבאים נראות בתמונות ניידות המשטרה של אהובה תומר, ליאור בוקר ואיציק מלינה ז"ל, רגע לפני שהאש השיגה אותם. התמונות פורסמו לראשונה בעיתון "מעריב".

מי שצילם את התמונות הוא הצלם אלי יבלינוביץ, שהעניק לבני משפחתו של דני חייט את התמונות כשהגיע לבקר בבית החולים רמב"ם. יבלינוביץ מספר שהוא היה נרגש מאד כשתיאר את הרגעים האחרונים של שני הכבאים אלעד ואורי ז"ל, ואת מאבקו הנואש של דני חייט לכבות את האוטובוס הבוער ולנסות להציל מישהו מיושביו.

"דני צעק: 'אני אכבה אתכם ואתם תברחו מפה'"

גם בני משפחתו של חייט - אחותו טלי בן יקיר, הוריו בת שבע ומוטי ואחיו רון - התרגשו מאד. "פגשנו את הבן האדם האחרון שהייתה לו קרבה של ממש עם אח שלי", סיפרה בן יקיר בקול חנוק לעיתון "מעריב". "אלי הצלם דיבר עם דני, הוא שמע אותו, הוא ראה אותו. דני לא פחד מכלום בדרך להציל חיים, הוא פשוט הלך אל תוך האש. אני בטוחה שאם היום הוא היה נקלע לאותה סיטואציה, אפילו אם היה יודע כבר את ההשלכות של מצב כזה, הוא היה חוזר על המעשה שלו. כזה הוא".

דני הוא שכיבה את שני הג'יפים שהיו בשטח, של אלי הצלם ושל צלם נוסף, רוני סופר. "הוא צעק לעברם: 'אני אכבה אתכם ואתם תברחו מפה כי אחרת זה לא ייגמר טוב', והם נכנסו לג'יפים וברחו כשדני עושה עליהם חיפוי של מים ומרטיב את הרכבים שלא יעלו באש", אומרת אחותו של דני חייט.

אלעד ואורי מחזיקים את הראש כלא מאמינים

באחת התמונות נראות בבירור גם שתי ניידות המשטרה, האחת של תת-ניצב ליאור בוקר וסגן ניצב איציק מלינה ז"ל; והשנייה של תת-ניצב אהובה תומר ז"ל, רגע לפני שנכנעו ללהבות. בתמונה נוספת נראים שלושת הכבאים, כשחייט מוציא את ראשו כדי לנהוג לאחור, ואילו ריבן וסמנדייב נראים כשהם מחזיקים את הידיים על הראש כלא מאמינים למראה עיניהם.

במהלך המפגש תיאר הצלם את הרגעים האחרונים כשבין היתר מתברר כי הניידות והאוטובוס נסעו לאחור. "הבנו שהיה שם לחץ נוראי, כולם ניסו להימלט", סיפרה בן יקיר. "כל אחד חיפש דרך לברוח משם, אבל האש סגרה עליהם. היה מי שברח, אבל דני, ריבן וסמנדייב נשארו שם באומץ בניסיון לכבות את האוטובוס ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

בן זוגה תומר: "האהבה הראשונה שלה הייתה המשטרה"

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

44 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון