מבלים בירושלים? רק עד 23:00

מכה קשה לבליינים ולבעלי מקומות הבילוי בבירה: תכנית חדשה של עיריית ירושלים צפויה להגביל את שעות הפעילות של עסקים באזורי מגורים. המבלים הירושלמים לא ממהרים להשלים עם הגזרה וכבר מתכננים מאבק חריף נגד התכנית: "צעירים לא ירצו לחיות בעיר הזו, זה איום ונורא"

בקרוב: לא מבלים אחרי 23:00? (חדשות 2)

מפסיקים לבלות שעה לפני חצות: תכנית חדשה של עיריית ירושלים צפויה להגביל את שעות פעילות מקומות הבילוי בעיר, ולסגור מקומות בילוי שממוקמים באזורי המגורים ב-23:00 בלילה, כפי שפורסם היום בעיתון "הארץ".

בעירייה מבקשים להבהיר כי החוק החדש לא אמור לפגוע בציבור המבלים או בבעלי העסקים, שכן החוק הקיים נוקשה יותר כלפי פתיחת מקומות בילוי בשעות מאוחרות. עד היום כמעט ולא אכפו את החוק ויותר מקומות בילוי הוקמו מחוץ למוקדי הבילוי המוכרים.

אחד האזורים הבולטים הוא שוק מחנה יהודה, שהפך בשנים האחרונות לאזור בילוי עם פאבים שכונתיים קטנים, בתי קפה ומסעדות גורמה. צמיחת העסקים במתחם לוותה בלא מעט חיכוכים עם השכנים, שדרשו להסדיר את שעות הפעילות.

"בעלי עסקים יפשטו את הרגל"

התכנית שנרקמה בחודשים האחרונים בעיריית ירושלים, מפרידה בין אזורי הבילוי במרכז העיר, שיוכלו לפעול עד חצות או עד 2:00 בלילה, לעומת אזורי התעשייה העירוניים שבהם יכול כל עסק לפעול 24 שעות. אבל עיון במפה מגלה שרוב שטח העיר מוגדר כאזור מגורים, שבהם מחויבים כל בתי העסק לפעול עד 23:00 בלילה בלבד, כמו לדוגמה הרחובות בשכונת נחלאות.

בליל הסילבסטר שיצוין בשישי הקרוב ייערכו שלוש מסיבות בסימן מחאה נגד החוק. את המסיבות מארגנת קבוצת "דג מלוח", המתמחה בארגון מסיבות מחאה יחד עם אגודת הסטודנטים של בית הספר לאמנות בצלאל. "המטרה היא לאחד את בעלי העסקים", אמר ישראל הס, מפיק המסיבות ל"הארץ". "אם החוק יעבור אנשים יפשטו את הרגל, ללא שום ספק. צעירים לא ירצו לחיות בעיר הזו, זה איום ונורא".

בעירייה מבקשים להדגיש ש"החוק הקיים לא מתיר פעילות בשעות לילה מאוחרות והחוק החדש כן. כל עסק בעיר יכול להגיש בקשה להיתר לילה מיוחד. הוועדה תבחן זאת, ואם לא ייווצר מטרד של רעש סביבתי, העסק יוכל לפעול בשעות הלילה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק