סרטון ברשת: "לאומי תורם את כספי הנספים"

סרטון שעלה לאחרונה ליוטיוב תוקף בחריפות את פרויקט "מיליון סיבות טובות לתרום" של בנק לאומי. בסרטון, שעלה על רקע התביעה שמנהלים ארגוני הניצולים נגד הבנק על סך 300 מיליון שקלים שהוא לכאורה מחזיק מנכסי הנספים, נכתב כי ישנם סניפים של הבנק גם בסוביבור ובאושוויץ. לאומי: "מדובר בסרטון הכפשה ובהתחזות"

בשבועות האחרונים רובנו הוצפנו, דרך הפייסבוק או במייל, בקריאות ובפניות להצביע למען עמותות שונות בפרויקט מיוחד של בנק לאומי. במסגרת הפרויקט, הבטיח הבנק לתרום מיליון שקלים ל-50 עמותות שיקבלו את מספר ההצבעות הרב ביותר.

תחת השם "לבנק לאומי יש 300 מיליון סיבות לתרום", הועלה ליוטיוב סרטון שתוקף בחריפות את הפרויקט. הסיבה היא התביעה שמתנהלת כבר שנים נגד הבנק, שהגישה החברה לאיתור והשבה של נכסי הנספים בשואה. לטענתם, הבנק מחזיק בכספים ורכוש של נספים שהופקדו לפני השואה. התביעה נמצאת כרגע בהליך בוררות מול הבנק.

בסרטון, בו נכתב בפרפראזה על סיסמת הפרויקט, "אתם מחליטים - נספי השואה תורמים". בהמשך נראית המפה הייצוגית של "לאומי" עם סניפי הבנק ברחבי העולם. יוצרי הסרטון הוסיפו ביבשת אירופה גם את סניפי סוביבור, בלז'ץ, מיידאנק, לודג' ואושוויץ.

בסיום נכתב כי, "בנק לאומי מתפאר בפרויקט מיליון סיבות טובות שבו יחלק מיליון שקל... מדובר בכסף שיהודים שנרצחו בשואה הפקידו בבנק. יש לבנק לאומי 300 מיליון סיבות טובות לתרום".

מבנק לאומי נמסר בתגובה כי "אנחנו מכירים את הסרטון, מזה זמן, אך למרות שמדובר בסרטון הכפשה ובהתחזות לסרטון של לאומי, החלטנו להבליג ולהגיב רק לעניין עצמו: לאומי הודיע מזה זמן רב, מעל כל במה ובאופן ברור ובלתי מתפשר, שאם יתברר שיש ברשותו חשבון של נספה שואה, תושב תמורת חשבון זה ליורשי בעלי החשבון באופן מיידי, בצרוף ריבית והצמדה לאורך כל השנים".

"התביעה שהוגשה על ידי החברה לאיתור והשבה של נכסי נספי שואה בע"מ, עליה מסופר בסרטון, בוטלה, ובמקומה הוקמה בוררות המתנהלת בימים אלה. בכל מקרה, יש לציין כי גם התביעה שנמשכה לא נסובה על כספים המצויים כיום בידי הבנק, אלא על שיערוכים שונים של הפרשי ריביות לגבי חשבונות שהועברו על ידי הבנק לרשות הממשל הבריטי, בהתאם להוראותיו, טרם הקמת מדינת ישראל", נמסר עוד. 

מאבק מכוער במדינת היהודים: ניצולי השואה נגד בנק לאומי

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק