אבואב: "תקציב התחבורה עולה - מספר ההרוגים עולה איתו"

עמותת "אור ירוק" קיימה הבוקר מסיבת עיתונאים מיוחדת לסיכום שנת 2010. לפי נתונים שנחשפו הבוקר ב"מעריב", מספר ההרוגים בכבישים עלה באופן דרמטי מהשנה שעברה. אחוז ניכר מההרוגים - היו הולכי רגל. המנכ"ל אבואב: "משטרת התנועה לא תוכל לתפקד ביעילות בלא תקציב הולם"

2010 - שנת הדמים בכבישים: במסיבת עיתונאים שנערכה כעת הבוקר בתל אביב, סיכמה עמותת "אור ירוק" את נתוני תאונות הדרכים בשנה החולפת. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי כאן באתר.

מנכ"ל "אור ירוק" שמואל אבואב אמר במסיבת העיתונאים, כי "לא ייתכן שמספר ההרוגים עולה יחד עם תקציב משרד התחבורה". לדבריו, רשות לאומית לבטיחות בדרכים בלא מנכ"ל, במשך שנה וחצי - היא מחדל. נציין כי לפני כשבועיים מונה לתפקיד רון מוסקוביץ'.

עוד אמר אבואב, כי הבטיחות בדרכים ניצבת בתחתית סדר העדיפויות של בתי הספר. "על הממשלה לחדש את החינוך לבטיחות בדרכים בבתי הספר", אמר.

לאבואב ביקורת גם על חלוקת התקציבים: "משטרת התנועה לא תוכל לתפקד ביעילות בלא תקציב הולם. 96 פצועים פונו השנה במסוק, שירות המצוי בסכנת סגירה".

381 הרוגים ב-2010

"מעריב" מפרסם הבוקר כי השנה חלה עלייה חדה במספר ההרוגים בכבישים. ב-2009 נהרגו בכבישי ישראל 354 בני אדם, לעומת 2010 - עם 381 הרוגים. מספר התאונות הקטלניות צמח מ-308 ל-320. מספר בני האדם שנפצעו באורח קשה דווקא ירד, מ-1801 ל-1659.

מבין 381 הרוגי 2010, 121 היו הולכי רגל. 60% מהם היו ילדים או קשישים, וכמחציתם נפגעו כשעברו במעבר חצייה. לפי הפרסום ב"מעריב", רק בפולין וביפן נהרגים יותר הולכי רגל ביחס למספר התושבים.

אתמול: שלושה הרוגים בכבישי הארץ

לסטטיסטיקה העצובה הזו הצטרפו אתמול שלושה בני אדם. רוכב קטנוע בן 30 דרס אישה בת 44 בכביש מספר 4, סמוך לצומת עין המפרץ. צוותים של מד"א ממרחב אשר שהוזעקו למקום ניסו לבצע באישה פעולות החייאה, אך נאלצו בסופו של דבר לקבוע את מותה במקום. רוכב הקטנוע נפצע קשה.

מאוחר יותר נהרג צעיר בן 25, בהתנגשות רכבו הפרטי עם משאית בצומת אפק ליד חיפה. צוות מד"א שהוזעק למקום פינה אדם נוסף מהרכב הפרטי לבית החולים רמב"ם כשמצבו בינוני.

בשעות הערב נהרג הולך רגל כבן 70 בכביש 85, סמוך לצומת אחיהוד. בתאונה אחרת, נפצע אתמול באורח קשה מאוד נער בן 13, בהתנגשות בין שני כלי רכב בין תפן לכפר ירכא, בגליל המערבי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק