סימני תפילין - או סימני שימוש בסמים?

המכות ניחתו בזו אחר זו על פנחס עמר, תושב אשדוד. ב-2007, כשחזר מבית הכנסת, נעצר ברחוב על ידי שוטר שחשד שסימני התפילין על ידיו הם סימנים לשימוש בסמים. השוטר לא האמין להכחשתו של עמר ולדבריו ביצע בו חיפוש "משפיל" - ברחוב. לאחר שתבע את המשטרה דחה ביהמ"ש את הטענה וחייב את עמר עצמו לשלם 20 אלף שקלים

תפילין או סמים? פנחס עמר לא ציפה לכך שבבוקרו של יום, מיד לאחר תפילת שחרית כמדי בוקר ב-30 השנים האחרונות, בצאתו מבית הכנסת הסמוך לביתו באשדוד, יצטרך להסביר לשוטר שעצר אותו את סימני הקשירה שהותירה עליו רצועת התפילין. הסימנים העלו את חשדו של השוטר, כי מדובר בסימנים שנגרמו משימוש בסמים. 

"אני לא עבריין", מבהיר עמר בראיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט, "הוא (השוטר) שאל אותי מה אלה הקשירות האלה על הזרוע כי נותרו שמונה קשירות כתוצאה מהתפילין, הקשירות האלה מראות שימוש בסמים?", הוא תוהה בקול רם.

לאחר שחשד בו השוטר, לקח אותו הצידה למבנה סמוך שם ביצע בו חיפוש משפיל, לטענתו: "הוא נתן לי הוראה, 'תעמוד לקיר', אני מוציא את מה שיש לי בכיסים, אחר כך הוא הורה לי לחלוץ את נעלי הספורט, והמכנס, הרגשתי מושפל", מספר עמר. "בסך הכל היה מדובר ביום חם, יצאתי מבית הכנסת, ודי צפוי שלא אראה במיטבי, אבל מכאן ועד שאחשד כמסומם הדרך ארוכה".

תבע 50 אלף - אך נאלץ לשלם 20 אלף

הסיפור החל בשנת 2007, לאחר שפנחס עמר, תושב אשדוד, שב מבית הכנסת ועבר ברמזור אדום. שוטר שעצר אותו בעקבות העבירה, הבחין בסימנים על ידיו וטען בפניו כי אלה "סימנים של נרקומנים".

עמר החליט לתבוע את משטרת ישראל על סך 50 אלף שקלים בעקבות התקרית המשפילה, לדבריו. כשנשאל השוטר בבית המשפט למה עצר את עמר, הסביר לשופט כי "הסימנים שלו על הידיים גרמו לחשד אצלי".

לפני כשבוע הגדיל בית משפט השלום האשדוד לעשות והחליט לדחות את בקשתו של עמר לפיצוי על עוגמת הנפש שנגרמה לו, ואף חייב אותו בתשלום למדינה על סך 20 אלף שקלים בעקבות התביעה שהגיש.

עמר יושב עכשיו שבור בביתו, בניסיון להבין כיצד אמונתו ונסיונו לשמור על דרך חייו, גרמו לכך שהוא מצא עצמו מושפל, מובס ואף חייב עשרות אלפי שקלים למדינה בעקבות זאת.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק