חוצנים באשדוד? גם לזה יש הסבר

הרשת געשה בימים האחרונים לאחר פרסום של סרטון ובו נראים שלושה עיגולים גדולים, לבנים וסימטריים בשמי העיר אשדוד וסביבתה. חלק העלו ספקולציות שמדובר בחייזרים, אחרים טענו שדווקא מטוסי סילון אחראים למעשה. היום מתברר: מדובר בתנאים ייחודיים באטמוספירה שגרמו למצב המיוחד

לא מטוסי סילון וגם לא חייזרים - העיגולים הלבנים בשמי אשדוד, שאת תמונותיהם פרסמנו מוקדם יותר היום, נוצרו בכלל על ידי תנאים אטמוספריים ייחודיים.

מדובר בתופעה שמתרחשת בדרך כלל מעל הרים, אבל ככל הנראה, המצב של האטמוספרה מבחינת טמפרטורות, רוח ותנאי יציבות, גרם לעננים האלה להיווצר באופן הסימטרי, כפי שניתן לראות בתמונות.

מוקדם יותר היום פורסם באתר האינטרנט "אשדודנט" תיעוד וידאו, בו נראית תופעה יוצאת דופן של שלושה עיגולי ענק לבנים בשמי העיר. עד מהרה צבר הווידאו צפיות רבות ברשת, כשכל הגולשים מנסים להבין האם מדובר בתופעת טבע שתועדה בשמי העיר, עיבוד באמצעות תכנת עריכה או שמא חוצנים.

באתר האינטרנט דווח כי התיעוד בוצע על ידי אדם שהגיע לפגישת עבודה באשדוד ב-17 בדצמבר, נתקל בתופעה והחליט לצלם אותה. "כל העיגולים היו סימטריים להפליא", הוא הסביר. "אין לי הסבר לתופעה הזאת".

במערכת "אשדודנט" התקבלו דיווחים וצילומים נוספים בעקבות הפרסום. חלק מהגולשים קשרו בין התופעה למזג האוויר הסוער שפקד את אזורנו כמה ימים קודם לכן.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק