מוכש הקוברה מיגור שב להכרתו

בשורות טובות: שב להכרתו דותן רזיאו מקיבוץ יגור, שהוכש ביום חמישי על ידי נחש קוברה שגידל באופן לא חוקי בביתו. מביה"ח רמב"ם נמסר כי עם זאת, רזיאו עדיין מחובר למכונת ההנשמה. בהמשך היום יחליטו הרופאים האם לנתקו מהמכונה ולאפשר לו לנשום בכוחות עצמו

לאחר ארבעה ימים בהם היה מורדם, דותן רזיאו בן ה-38, שהוכש על ידי נחש קוברה הודי, שב להכרה. מבית החולים רמב"ם נמסר כי רזיאו עדיין מונשם, ובהמשך היום הרופאים יחליטו האם לנתקו ממכונת ההנשמה.  

בעקבות המקרה, התברר שרוזיאו מגדל במחסן ליד ביתו מספר גדול של נחשים, חלקם באופן בלתי חוקי. הנחשים נלקחו במבצע מיוחד על ידי פקחי רשות הטבע והגנים. ההערכה היא שנחש הקוברה הוברח לארץ או שמדובר בצאצא של נחשים לא חוקיים שהחזיק מגדל הנחשים יעקב סלע.

לאחר שהוכש רוזיאו והיה חשש כבד לחייו, אותר שלשום בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים נסיוב מתאים לטיפולו. למרות זאת, החליטו הרופאים שלא להשתמש בו, משום שהיה זה מאוחר מדי לשימוש. הנוגדן להכשת הקוברה אינו חלק מהמצאי השגרתי בבתי החולים משום שאין בארץ נחשי קוברה. בשלב כלשהו אף חשבו בבית החולים לפנות למדינות זרות כדי להביא את הנסיוב, אך כאמור - בסופו של דבר נמצא הנוגדן.

"מצבו של המוכש התייצב"

דובר בית החולים רמב"ם, דוד רטנר, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי למרות איתור הנסיוב,  "הרופאים החליטו לא להזריקו בינתיים מאחר שמצבו של המוכש התייצב". עם זאת, בן ה-38 עדיין מונשם בצורה מלאכותית משום שהארס גרם לשיתוק בשרירי הנשימה שלו.

צוות מד"א פינה את האיש שלשום לטיפול נמרץ נשימתי לאחר שהותקף על ידי הנחש. בבית החולים מעניקים לו טיפול מיוחד, כיוון שהרעל שחדר לגופו משתק את שרירי הנשימה שלו. "כשהגענו אליו הוא היה בהכרה מלאה", סיפר יקי קלנג, פרמדיק במד"א. "הוא סבל מבחילות ומהקאות וראינו בבירור את סימני ההכשה".

נחש הקוברה נלכד שלשום במחסן בקיבוץ

בבית החולים סיפר האיש כי הוא עוסק בלכידת נחשים כבר כמה שנים, ובביתו יש נחשים רבים נוספים. ברשות הטבע והגנים מדגישים כי נחשי קוברה, שהכשתם ארסית במיוחד, לא גדלים בישראל בצורה טבעית ואחזקתם מותרת רק למי שיש לו רישיון מיוחד. לאחר האירוע הגיעו לביתו של האיש אנשי רשות הטבע והגנים, כדי לקחת את הנחש המכיש וגם נחשים נוספים שהוחזקו באופן לא חוקי.

אלדד פלד, מרשות הטבע והגנים סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי נחש הקוברה נתפס שלשום במחסן סמוך לביתו של המוכש. "במקום נתפסו עוד מספר נחשים ארסיים מאוד, ביניהם שלושה נחשי צפע גדולים ושני נחשי מטבעות. כל הנחשים, שהוחזקו שלא כחוק, הועברו למקום מוגן".

"אנחנו שולחים החלמה מהירה לאדם שהוכש", הוסיף פלד, "אך מדגישים שאחזקת נחשים, שהם חיות בר מוגנות, אסורה על פי חוק ומסוכנת מאוד. לראייה האירוע מאמש. אנו קוראים לציבור שמחזיק נחשים או יודע על אנשים שמחזיקים נחשים לדווח על כך לרשות".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק