אותר נסיוב לתושב הצפון שהוכש על ידי נחש קוברה

תושב קיבוץ ליד חיפה נפגע באורח קשה כשהוכש אתמול על ידי נחש ארסי מסוכן מסוג קוברה הודית שגידל בביתו. תחילה היה חשש כבד לחייו מאחר שלא נמצא נסיוב מתאים לטיפול בו, אך הבוקר אותר הנסיוב בביה"ח הדסה הר הצופים בירושלים. עם זאת, הרופאים החליטו להמתין עם מתן הנוגדן מאחר שמצבו של הצעיר התייצב

נחש קוברה. הכשה קטלנית (חדשות 2)

בשורות טובות: בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים נמצא נסיוב שיוכל להציל את חייו של תושב הצפון שנפגע אתמול באורח קשה מאד לאחר שהוכש על ידי נחש קוברה הודי שגידל בביתו.

מבית החולים רמב"ם, בו מאושפז עדיין חבר הקיבוץ בן ה-38 מאזור חיפה, נמסר הבוקר כי לאחר חיפושים שנמשכו כל הלילה בבתי החולים ברחבי הארץ - אותר הנסיוב המתאים. הנוגדן להכשת הקוברה אינו חלק מהמצאי השגרתי בבתי החולים משום שאין בארץ נחשי קוברה. בשלב כלשהו אף חשבו בבית החולים לפנות למדינות זרות כדי להביא את הנסיוב, אך כאמור - בסופו של דבר נמצא הנוגדן.

דובר בית החולים רמב"ם, דוד רטנר, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי למרות איתור הנסיוב,  "הרופאים החליטו לא להזריקו בינתיים מאחר שמצבו של המוכש התייצב". עם זאת, בן ה-38 עדיין מונשם בצורה מלאכותית משום שהארס גרם לשיתוק בשרירי הנשימה שלו.

צוות מד"א פינה את האיש אתמול לטיפול נמרץ נשימתי לאחר שהותקף על ידי הנחש. בבית החולים מעניקים לו טיפול מיוחד, כיוון שהרעל שחדר לגופו משתק את שרירי הנשימה שלו. "כשהגענו אליו הוא היה בהכרה מלאה", סיפר יקי קלנג, פרמדיק במד"א. "הוא סבל מבחילות ומהקאות וראינו בבירור את סימני ההכשה".

נחש הקוברה נלכד אמש במחסן בקיבוץ

בבית החולים סיפר האיש כי הוא עוסק בלכידת נחשים כבר כמה שנים, ובביתו יש נחשים רבים נוספים. ברשות הטבע והגנים מדגישים כי נחשי קוברה, שהכשתם ארסית במיוחד, לא גדלים בישראל בצורה טבעית ואחזקתם מותרת רק למי שיש לו רישיון מיוחד. לאחר האירוע הגיעו לביתו של האיש אנשי רשות הטבע והגנים, כדי לקחת את הנחש המכיש וגם נחשים נוספים שהוחזקו באופן לא חוקי.

אלדד פלד, מרשות הטבע והגנים סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי נחש הקוברה נתפס אמש במחסן סמוך לביתו של המוכש. "במקום נתפסו עוד מספר נחשים ארסיים מאוד, ביניהם שלושה נחשי צפע גדולים ושני נחשי מטבעות. כל הנחשים, שהוחזקו שלא כחוק, הועברו למקום מוגן".

"אנחנו שולחים החלמה מהירה לאדם שהוכש", הוסיף פלד, "אך מדגישים שאחזקת נחשים, שהם חיות בר מוגנות, אסורה על פי חוק ומסוכנת מאוד. לראייה האירוע מאמש. אנו קוראים לציבור שמחזיק נחשים או יודע על אנשים שמחזיקים נחשים לדווח על כך לרשות".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק