הסוף לחיי הלילה בנמל ת"א?

חדשות רעות לכל הבליינים בת"א. ועדה מיוחדת של העירייה מתכננת לערוך "מתיחת פנים" למתחם הנמל. המשמעות: יותר תרבות, חינוך וחיי משפחה - פחות חיי לילה סוערים

נמל ת"א (חדשות 2)

נמל תל אביב עומד לפני מהפכה: ועדת מיוחדת של העירייה החליטה כי המתחם שהיה הבולט בתחום חיי הלילה יהפוך לאזור המיועד למשפחה ולחיי אמנות ותרבות עשירים. עלות המהלך נאמדת ביותר מ-35 מיליון שקלים.

משמעות הדבר כי מרבית הברים שנמצאים במתחם כרגע יישארו, אבל לא יוכנסו פאבים חדשים למתחם - אלא יוכנסו למתחם עסקי תרבות, פנאי, מסעדות וחינוך.

את ההחלטה קבעה ועדה מיוחדת שמינתה עיריית תל אביב אשר ביקשה לשנות את תמהיל העסקים במתחם כל שיתאימו לטובת כל תושבי העיר. "על מנת לשדרג ולמקסם את הפוטנציאל של המתחם הנמל, יש לשנות את תמהיל העסקים שבו כך שהמקום יועד לתרבות לחינוך למסחר ולהסעדה", הסבירו חברי הוועדה.

ההמלצות הוגשו לחברת "אתרים" והיא זו שאמורה להוציאם לפועל, לאחר אישור ועדות התכנון והבניה וראש העיר רון חולדאי. את מחיר השינוי ישלמו המועדונים והברים במתחם הנמל. על פי המלצות הועדה רק ארבעה ברים יוכלו להישאר במתחם.

"אני חוזר ומדגיש אין בכוונתנו לבטל כליל את המתחם מבילוים ליליים. אחרי הכל, נמל תל אביב מוכר כמתחם בילוי מצליח המושך אליו במהלך כל השבוע ובמיוחד בסופי שבוע אלפי מבקרים", מנסה , איתמר שמעוני, מנכ"ל חברת אתרים האחראית למתחם צפון הנמל, להרגיע. "עם זאת, בכוונתנו לתת דגש יתר במקום על אלמנטים של בילוי יומי לכל המשפחה", הוא מסכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק