אלפים בירושלים: לא להשכיר דירות לערבים

בכיכר ציון בירושלים נאספו אלפי בני אדם מרחבי הארץ ונשאו דגל חדש: מאבק בציבור הערבי. ההמונים הביעו תמיכה במכתב הרבנים וקראו שלא להשכיר דירות לערבים

מתרחבת התמיכה ברבנים הקוראים שלא להשכיר דירות לערבים: אלפי בני אדם מרחבי הארץ עלו הערב לירושלים והפגינו בעד מכתב הרבנים.

חרדים, דתיים-לאומיים ומסורתיים התקבצו בכיכר ציון בבירה ולקחו חלק באירוע בו השתתפו גם הזמרים אריאל זילבר וישי לפידות. מה שהתחיל כהפגנת תמיכה בהתנחלויות והתנגדות להקפאת הבנייה ביהודה ושומרון הפך למפגן נגד הציבור הערבי, כאשר ההמונים קוראים שלא להשכיר ולמכור להם נדל"ן.

עשרות רבנים הצטרפו לאחרונה לרבה של צפת, הרב שמואל אליהו, וחתמו על מכתב שקורא לא להשכיר דירות ולא למכור דירות לערבים ולזרים. בין החותמים, גם גדולי הרבנים החרדים - הרב אהרן לייב שטיינמן והרב חיים קנייבסקי.

ב"גילוי הדעת" עליו חתמו הרבנים נכתב כי: "אסור מהתורה למכור בית או שדה בארץ ישראל לנכרי. כדברי הרמב"ם: '...שנאמר 'וְלֹא תְחָנֵּם' (דברים ז ב). - לא תיתן להם חניה בקרקע שאם לא יהיה להן קרקע ישיבתן ישיבת עראי היא...' (הלכות ע"ז; י,ד). והזהירה עליו התורה כמה וכמה פעמים שהוא גורם רעות ומחטיא את הרבים בנישואי תערובת שנאמר: 'כִּי יָסִיר אֶת בִּנְךָ מֵאַחֲרַי' (דברים ז ד)".

עוד נכתב כי: "ועוד רעה על רעה, שהמוכר או המשכיר להם דירה באזור שגרים בו יהודים גורם נזק גדול לשכניו... ומן המפורסמות הוא שבעקבות מכירה או השכרת דירה אחת יורד מחיר כל דירות השכנים אפילו כשהקונים והשוכרים נחמדים בתחילה. וזה המוכר והמשכיר הראשון גורם לשכניו הפסד גדול ועוונו גדול מנשוא. ומי התיר לו? וגורם לאחרים למכור רכושם אחריו, לברוח מהמקום". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק