אשתו של תנ"צ ליאור בוקר ז"ל: "אם היו מטוסי כיבוי בעלי היה חי היום"

משפחותיהם של שלושת השוטרים שקיפחו את חייהם בשריפה בכרמל, הגיעו היום לראשונה למקום האסון שבו איבדו את יקיריהם. "קשה לנו מאוד להתמודד עם הסיטואציה, אבל היינו חייבים להגיע לכאן כדי להבין מה עבר עליהם בשניות האחרונות שלהם", אמרה אשתו של תנ"צ ליאור בוקר ז"ל. "לא אשקוט עד שיוקם מערך כיבוי אווירי"

שלושה שבועות אחרי אסון השריפה בכרמל שגבתה את חייהם של 44 בני אדם, בני משפחתם של שלושת השוטרים שנספו במלכודת האש, הגיעו היום לראשונה למקום שבו איבדו את יקיריהם בתחילת החודש. 

בזירת האש שבה קיפחו את חייהם שלושה קציני משטרה בכירים, ניצבת היום אנדרטה זמנית וסביבה זרי פרחים שהניחו עוברי אורח שביקרו במקום לאחר שהאש כבתה. היום הגיעו לשם גם בני משפחותיהם של תת-ניצב אהובה תומר ז"ל, תת-ניצב ליאור בוקר ז"ל וסגן-ניצב איציק מלינה ז"ל, שנספו בשריפה.

"אם היה מערך כיבוי אווירי בעלי היה חי היום", אמרה נאווה בוקר, אשתו של הקצין ליאור בוקר ז"ל, לחדשות 2. "קשה לנו מאוד להתמודד עם הסיטואציה, אבל היינו חייבים להגיע לכאן כדי להבין מה עבר עליהם בשניות האחרונות שלהם. אנחנו עוברים גיהנום, והמטרה שלי היא למנוע ממשפחות אחרות את החויה הזו, אבל אם לא יוקם מערך כיבוי אווירי, זה רק עניין של זמן עד האסון הבא".

"יכלו לברוח אבל בחרו להציל אנשים"

"מעודד לדעת שהם יכלו לברוח אבל בחרו להישאר במקום כדי להציל אנשים", הוסיפה בוקר. "המראה הראשון שראינו היה הוואדי שבו נמצאו כולם כשהם מחובקים", אמרה. גם גיסתו של איציק מלינה ז"ל בחרה לציין את גבורת השוטרים שנכחו באירוע, והתקשתה להסתיר את כאבה. "לא עולה לי שום דבר חוץ מדמעות", אמרה. "איציק הצליח להוציא אנשים מהאוטובוס. הוא היה גיבור גדול".

בימים שחלפו, נחשפו בני המשפחה לחלק מהעדויות של מי שהצליחו לברוח מהמקום שהפך לפתע מלכודת אש. מי שהיה שם תיאר "תופת שמכלה הכל" - אנשים ומכוניות.

על המבצע לפינוי כלא דמון הוחלט לאחר שהתבררו ממדי השריפה, אז גויס אוטובוס הצוערים שהגיע לכביש המחבר בין יערות הכרמל לצומת בית אורן, ונקלע למלכודת אש. בתוך דקות אחזו הלהבות באוטובוס, והוא נשרף כולו. רק נוסעים בודדים הצליחו לחלץ עצמם, בזכות הצלם רוני סופר שהיה במקום.

בסמוך לאוטובוס נסעו שני רכבי משטרה שניסו לחזור על עקבותיהם. משלא הצליחו - הם יצאו מהרכבים, נפגעו מהאש וחולצו על ידי הכבאים במצב קשה מאוד. לרוע המזל, איש מהם לא שרד את הפציעה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

בן זוגה של תומר: "האהבה הראשונה שלה הייתה המשטרה"

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

44 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון